Dawno, dawno temu


plakat filmu Dawno, dawno temu

Obsada:

Jennifer Morrison jako Emma Swan
Ginnifer Goodwin jako Królewna Śnieżka / Mary Margaret Blanchard
Robert Carlyle jako Rumplestiltskin / Pan Gold
Josh Dallas jako Królewicz / David Nolan
Lana Parrilla jako Zła Królowa / Regina Mills
Raphael Sbarge jako Jiminy Cricket / Archie Hopper
Jared Gilmore jako Henry Mills
Meghan Ory jako Czerwony Kapturek / Ruby
Eion Bailey jako August W. Booth

Rok produkcji: od 2011 roku
Tytuł oryginalny: Once Upon a Time
Produkcja: USA
Gatunek: dramat, fantasy, przygodowy
Ilość odcinków: 44
Czas: 45 min.

Dawno, dawno temu żył sobie Rumplestiltskin, który obawiał się o życie swojego syna Baelfire, mającego iść na wojnę z ogrami. Chcąc go uratować, stał się Mrocznym, potężnym magiem. Zyskując moc, pozwolił złu zapanować nad sobą, czego jego syn nie mógł zaakceptować. Za pomocą magicznej fasoli, Bae chciał się przenieść z ojcem do świata bez magii, ale Mroczny w ostatniej chwili stchórzył, tracąc równocześnie Baego, który samotnie przeszedł przez portal. Mroczny zaczął tego żałować i poprzysiągł Niebieskiej Wróżce, tej która wręczyła ostatnią fasolkę jego latorośli, że odzyska syna, nawet za cenę poświęcenia Zaczarowanego Lasu i wszystkich jego mieszkańców.

Zła Królowa - Regina, uczennica Mrocznego, rzuciła na świat baśni stworzoną przez niego potężną klątwę. Była to jej zemsta za cierpienie, jakie wyrządziła jej Królewna Śnieżka i szczęście jakiego doznawali wszyscy inni mieszkańcy Zaczarowanego Lasu, podczas gdy ona straciła wszystko, co kochała. Klątwa sprawiła, że wszystkie baśniowe postacie przeniosły się do miasteczka Storybrooke, w stanie Maine, gdzie nie pamiętali, kim tak naprawdę są, czas się zatrzymał, a magia przestała działać.

Jedyną osobą, która mogła pokonać Reginę była Emma - córka Królewny Śnieżki i Księcia Urozego, zrodzona z najsilniejszej mocy - z prawdziwej miłości. Dziewczynka została przeniesiona do realnego świata wraz z Pinokiem, któy miał być jej aniołem stróżem przez zaczarowaną szafę, tuż przed uderzeniem klątwy. Mając 18 lat została matką chłopca, którego oddała do adopcji. Dziwnym trafem został on adoptowany przez Reginę, panią burmistrz Storybrooke. Chłopiec otrzymał imię Henry i po 10 latach, tuż po tym jak Mary Margaret (niegdyś Śnieżka i biologiczna babcia chłopca) pokazała mu książkę z baśniami, sprowadził swoją prawdziwą matkę do miasteczka. Uwierzył, że jest ona ich ostatnią nadzieją na pokonanie Złej Królowej i przywrócenie szczęśliwych zakończeń.


Dawno, dawno temu - galeria plakatów


Dawno, dawno temu - galeria zdjęćblog comments powered by Disqus