Nieodebrane połączenie US

patronat gildii
okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 4 września 2008
W sprzedaży od: 19 września 2008

Format obrazu: 1.78:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, bułgarski, chorwacki, estoński, litewski, polski, serbski, słoweński, turecki
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films
Reżyseria: Eric Valette
Scenariusz: Andrew Klavan
na podstawie powieści Yasushi Akimoto i scenariusza filmu Takashi Miike
Muzyka: Reinhold Heil, Johnny Klimek
Zdjęcia: Glen MacPherson
Montaż: Steve Mirkovich
Scenografia: Laurence Bennett

Obsada:

Edward Burns jako Jack Andrews
Shannyn Sossamon jako Beth Raymond
Azura Skye jako Leann Cole
Ana Claudia Talancón jako Taylor Anthony
Ray Wise jako Ted Summers

Jak będzie brzmiała twoja śmierć? Kolejne osoby odbierają przerażające wiadomości głosowe, zawierające nagrania z ostatnich chwil ich życia. Wiadomości można wprawdzie usunąć, jednak ich liczba ciągle się zwiększa. Beth Raymond (Shannyn Sossamon) nie może otrząsnąć się po tym, jak w przeciągu kilku dni jest świadkiem śmierci dwójki swoich znajomych, którzy giną w straszliwych okolicznościach. Co gorsza, wie, że oboje otrzymali wcześniej mrożące krew w żyłach wiadomości - zapis ostatnich, przerażających wydarzeń, jakie rozegrały się tuż przed ich śmiercią. Choć wydaje się to niemożliwe, połączenia zostały zarejestrowane parę dni przed tragicznymi zdarzeniami, a okoliczności i czas śmierci tych osób zostały bardzo dokładnie opisane w proroczych wiadomościach. Policja twierdzi, że Beth postradała zmysły. Innego zdania jest tylko detektyw Jack Andrews (Edward Burns), którego siostra zginęła w dziwnym wypadku, łudząco przypominającym wydarzenia związane ze śmiercią znajomych Beth. Jack i Beth postanawiają połączyć siły. Wspólnie pracują więc nad rozwiązaniem zagadki złowieszczych telefonów. Kiedy jednak są coraz bliżej odkrycia prawdy, telefon Beth odzywa się upiornym dźwiękiem, a na wyświetlaczu pojawia się komunikat "Jedno nieodebrane połączenie"...


Autor recenzji dvd: surmik

Obraz

Obraz prezentuje się dobrze. Nie zauważyłem żadnych znaczących przekłamań czy zniekształceń. Sam film zrealizowany profesjonalnie choć same efekty specjalne pozostawiają troszkę do życzenia.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Dźwięk poprawny. Zarówno oryginalny jak i lektor. Brak wad ale też żadnych fajerwerków.
Ocena: 4/5

Dodatki

Brak jakichkolwiek dodatków.
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Ogólna ocena dostateczna ze względu na brak jakichkolwiek bonusów i dodatków na płycie. Wybór scen i języka to jednak troszkę za mało. Nie ma nawet żadnej książeczki. Nic prócz okładki i samej płyty.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus