Ostra randka 3D (DVD, Blu-Ray)

patronat gildii
okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 21 marca 2014

Dystrybutor: Galapagos Films
Reżyseria: Maciej Odoliński
Scenariusz: Maciej Odoliński
Muzyka: Bartłomiej Gliniak

Obsada:

Paweł Wilczak jako Mariusz Kurski
Sylwia Boroń jako Małgorzata Różańska
Ewa Szykulska jako Babcia
Małgorzata Buczkowska jako Lili
Mehdi Moinzadeh jako Pers

OSTRA RANDKA to oryginalny, bezkompromisowy, trzymający w napięciu thriller, w którym zagrali ulubieniec publiczności Paweł Wilczak i debiutantka Sylwia Boroń.  To film ostry i kontrowersyjny, który osiągnął w kinach dobre wyniki frekwencyjne. OSTRA RANDKA zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos Films już 21 marca!

OSTRA RANDKA,zrealizowana w technice 3D, to film pełen emocji, którego akcja zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Bohaterką jest młoda studentka Gosia (Sylwia Boroń), która po sprzeczce z chłopakiem, wplątuje się w wir szokujących, przestępczych zdarzeń. Gdy wcześniej, w porannych wiadomościach słyszy '…o porwaniach i handlu ludźmi', nie przypuszcza, że wkrótce sama może stać się ofiarą. Nagle jej los splata się z losem eleganckiego, ale śmiertelnie niebezpiecznego przestępcy, Kurskiego (Paweł Wilczak), oraz jego nieobliczalnych kumpli zamieszanych w nielegalny handel ludzkimi organami.  Romantyczna dziewczyna musi znaleźć w sobie determinację i siłę by uratować życie. Przed nią długa noc, której nigdy nie zapomni…

- To film dynamiczny, rozrywkowy, ostry w wyrazie. Film, który zaskoczy wielu widzów zwrotami fabuły i nieoczekiwanym finałem. Film, który nikogo nie pozostawi obojętnym. 90 minut emocji. Prawdziwy thriller- podkreśla reżyser filmu Maciej Odoliński.

Nieszablonowe kreacje stworzyli w filmie, debiutująca w głównej roli Sylwia Boroń („Oszukane”) oraz znakomity,  znany z wielu ról telewizyjnych i filmowych Paweł Wilczak („Kasia i Tomek”, „Prawo Miasta”, „Ekstradycja”).

W rolach drugoplanowych zobaczymy zarówno aktorów młodego pokolenia Daniela Misiewicza, Jadwigę Gryn, Michalinę Sosnę, jak i aktorów doświadczonych, takich jak Anita Jancia, Magdalena Czerwińska, Małgorzata Buczkowska czy Ewa Szykulska. Wyraziste epizody stworzyli utalentowani aktorzy poznańscy - Łukasz Chrzuszcz, Andrzej Szubski, Cezary Łukaszewicz, a także Ireneusz Czop i niemiecki aktor pochodzenia irańskiego Mehdi Moinzadeh.

- Praca z aktorami to zawsze ogromna przyjemność. Udało mi się zaprosić do filmu utalentowanych, doświadczonych ludzi, Wilczaka, Buczkowską, Czerwińską, Jańcię, i nawet do mniejszych, ale ważnych ról Ewę Szykulską i Irka Czopa. Jestem też bardzo zadowolony z udziału w głównej, niezwykle wyczerpującej fizycznie i emocjonalnie roli, Sylwii Boroń. Rewelacyjnie współpracowało mi się z Pawłem Wilczakiem, a także z niemieckimi aktorami – mówi reżyser.

OSTRA RANDKA to film gatunkowy, typowy thriller, którego zadaniem jest dostarczenie widowni rozrywki i silnych emocji. Film jest realistyczny, momentami szokujący,  a jednocześnie w dużym stopniu korzysta z konwencji kina sensacyjnego. Zamiarem reżysera było opowiedzenie ciekawej fabuły, wciągnięcie widza w splot wydarzeń, o których wielokrotnie słyszeliśmy w tzw. 'miejskich legendach', a które zdarzają się naprawdę - także w Polsce.

Fabuła oparta jest na konflikcie dwóch głównych postaci - młodziutkiej, romantycznej i naiwnej Gosi, oraz dojrzałego,  zdesperowanego przestępcy, Kurskiego, który próbuje zrealizować swój szokujący plan. Splot wydarzeń i starcie tych dwóch, skrajnie odmiennych postaci przyniesie zaskakujące rozwiązanie.  OSTRA RANDKA to jeden z nielicznych filmów podejmujący temat nielegalnego handlu ludzkimi organami.

- Wielokrotnie słyszeliśmy w mediach o handlu ludźmi, o porwaniach, uprowadzeniach do porno-biznesu lub nielegalnym handlu organami, cześć z tych doniesień, to tzw. 'urban legends', ale nadspodziewanie wiele z nich jest prawdą, dzieje się w bezpiecznej Europie, a także w Polsce - podkreśla reżyser.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż OSTRA RANDKAjest trzecim polskim filmem zrealizowanym w technice stereoskopowej 3D i jednocześnie pierwszym czysto gatunkowym thrillerem w 3D.  

- Zdecydowałem się na użycie technologii stereoskopowej z pełną świadomością. Uważam, że format 3D wnosi bardzo dużo do języka filmu. Daje reżyserowi dodatkowe środki wyrazu, działające w sposób, z którego publiczność, a nawet większość filmowców, którzy nie kręcili w trójwymiarze, nie zdaje sobie sprawy. Ja sam dopiero podczas kolejnych etapów prac poznawałem i odkrywałem zależności i wpływ tej techniki na odbiór filmu  – podsumowuje reżyser.

TWÓRCY

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Maciej Odoliński, autor telewizyjnego filmu pt. "7 MINUT" z Przemysławem Sadowskim i Agnieszką Warchulską. Reżyser jest także autorem teledysków, reklam, programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych: „Ciężar nieważkości”, „Szapołowska - Nowe Spojrzenie”, „24 dni”.

- Postanowiłem zrobić bardzo intensywny, trzymający w napięciu film. Zależało mi by nie pozostawić widzów obojętnych, by stopniowo wciągnąć ich w coraz bardziej szokującą akcję, w zdarzenia, które wbrew pozorom, mogą się stać udziałem każdego z nas. - mówi Maciej Odoliński. 

Autorem muzyki jest Bartek Gliniak utalentowany kompozytor młodego pokolenia, twórca muzyki do ponad dwudziestu filmów fabularnych, takich jak „Komornik”, „Mój Nikifor”, „Oszukane”, „Joanna”, czy „Enen'”, trzykrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orły (za filmy „Mój Nikifor”, „Komornik” i „Palimpsest”). Praca nad muzyką do 'Ostrej Randki' jest czwartą współpracą Bartka Gliniaka z Maciejem Odolińskim, wcześniej skomponował muzykę do krótkometrażowych filmów Odolińskiego „Xero”, „City”, oraz pełnometrażowego dramatu „7 minut”.

Za montaż odpowiadał Jerzy Zawadzki, młody, utalentowany montażysta, członek PSM, montażysta filmów dokumentalnych „Moja Wola”, „I Bóg stworzył seks”. Montaż filmu "Ostra Randka” jest jego debiutem w filmie fabularnym.

Film został wyprodukowany przez Digital Quest Film w koprodukcji z TBA Group, Film Lab, Colour Pictures i Quartet, przy wsparciu sponsorów Eternal, Timex i Triumph.

CIEKAWOSTKI Z PLANU

• Główna cześć zdjęć powstała w Poznaniu (w kultowym klubie Dragon, luksusowym hotelu Andersia, oraz na ulicach miasta), zdjęcia wnętrz były realizowane w Poznaniu, Warszawie i Nowym Tomyślu, a sekwencje plenerowe w Berlinie

•  W filmie jest prawie 50 minut oryginalnej muzyki Bartka Gliniaka, oraz dodatkowo utwory muzyczne J.J Cale'a, Troy Miller'a, Ben Cocks'a, oraz polskiego zespołu Pornstars.

• Muzyka oryginalna komponowana i nagrywana była w berlińskim studio kompozytora i przesyłana do finalnego zgrania w Warszawie.

• Zdjęcia realizowane były przy użyciu rigów oraz 4-ech kamer Sony i Panasonic, w tym prototypowej kamery PP1.

• Posprodukcję obrazu 3D oraz efekty specjalne wykonał The Chimney Pot.

• W filmie jest ponad 116 ujęć trickowych wykonanych przez The Chimney Pot.

WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD 

„Ostra randka” na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 21 marca. Na płytach obok pełnej, reżyserskiej wersji filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

WYDANIE BLU-RAY 3D™ (zawiera dysk z wersją filmu w 3D i 2D):

  • Twórcy o filmie
  • O realizacji
  • Komentarz reżysera
  • Zwiastun kinowy
  • Zwiastun TV

WYDANIE DVD:

  • Aktorzy o realizacji
  • Twórcy o filmie
  • Komentarz reżysera
  • Zwiastun kinowy
  • Zwiastun TV


Recenzje
blog comments powered by Disqus