Paradoks


plakat filmu Paradoks
Reżyseria: Borys Lankosz
na podstawie scenariusz "Paradoksu" wygrał w konkursie TVP na serial o tematyce sensacyjno-kryminalnej, pokonując sześćdziesięciu rywali

Obsada:

Bogusław Linda jako Inspektor Marek Kaszowski
Anna Grycewicz jako Komisarz Joanna Majewska
Cezary Łukaszewicz jako Młody
Gabriela Muskała jako Monika
Sebastian Pawlak jako Marcin
Ewa Skibińska jako Basia
Arkadiusz Jakubik jako Prokurator Sobecki
Witold Dębicki jako Ojciec Joanny
Andrzej Zieliński jako Jacek Zieliński, podkomisarz w BSW
Mariusz Ostrowski jako Waldemar

Rok produkcji: od 2012 roku
Tytuł oryginalny: Paradoks
Produkcja: Polska
Gatunek: dramat, kryminalny
Czas: 43 min.

Serial „Paradoks” to historia zbudowana wokół postaci inspektora Komendy Głównej Policji, Marka Kaszowskiego (Bogusław Linda) oraz podkomisarz Joanny Majewskiej (Anna Grycewicz) – funkcjonariuszki Biura Służby Wewnętrznej. Majewska zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania wybranych spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące samego inspektora. Każdy odcinek opisuje jedną, tajemniczą sprawę z niedalekiej przeszłości. Relacje dwójki głównych postaci ewoluują na przestrzeni serialu. Początkowo cechuje je wyraźna wzajemna niechęć, wynikająca zarówno z roli jaką pełni komisarz Majewska wobec Kaszowskiego, jaki i różnic charakterologicznych między nimi. Z czasem zaczynają nabierać do siebie wzajemnego szacunku, aby wreszcie obdarzyć się zaufaniem, a nawet szczerą, choć wciąż skrywaną sympatią. 

Scenarzysta i reżyser Igor Brejdygant tak mówi o serialu: „Świat wypełniony jest po brzegi nudną oczywistością. Na szczęście to tu, to tam, z morza banału, wystają jak wyspy paradoksy i tajemnice, które ożywiają nasz umysł, przypominają nam o tym, że życie jest jednak zdarzeniem dosyć wyjątkowym” . 

W śledztwach obok Kaszowskiego i Majewskiej uczestniczą także: Młody (aspirant w zespole Kaszowskiego, bardzo ambitny student prawa – Cezary Łukaszewicz), Monika (policjantka – Gabriela Muskała), Marcin (technik informatyk, specjalista od najnowszych technologii – Sebastian Pawlak) oraz Basia (patolog – Ewa Skibińska). 

W tym serialu paradoksalne są nie tylko same zagadki kryminalne, ale i system sprawiedliwości oraz codzienne życie głównych bohaterów. „Paradoks” to 13 intrygujących historii, których rozwiązanie nie zawsze jest zgodne z prawem, ale zawsze z poczuciem sprawiedliwości swoiście pojmowanym przez inspektora Kaszowskiego. Historie te łączą przeplatające się wątki osobiste inspektora i jego współpracowników. 

Producentem wykonawczym serialu jest Piotr Dzięcioł - Opus Film.


Paradoks - galeria zdjęćblog comments powered by Disqus