Idealny facet

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 1 grudnia 2005
W sprzedaży od: 1 grudnia 2005

Format obrazu: 1.85:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, polski
Język menu: angielski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • Sceny usunięte i niewykorzystane
  • Mama i ja
  • Idealny wygląd
  • Gotowi do startu?
  • Słodka sztuka - pieczenie ciasta
  • Komentarz do filmu
  • Na planie z Hilary
  • Randka z Hilary
  • Randka z Heather
  • Pogawędka z Chrisem

Reżyseria: Mark Rosman
Scenariusz: Gina Wendkos
Muzyka: Christophe Beck
Zdjęcia: John R. Leonetti

Obsada:

Hilary Duff jako Holly Hamilton
Heather Locklear jako Jean Hamilton
Aria Wallace jako Zoe Hamilton
Vanessa Lengies jako Amy Pearl
Carson Kressley jako Lance
Ashley Newbrough jako Marjorie
Michelle Nolden jako Amber
Chris Noth jako wujek Ben

Nastolatka Holly Hamilton ma dość ciągłych przeprowadzek związanych z kolejnymi niepowodzeniami sercowymi jej matki Jean (Heather Locklear). Chcąc zniechęcić ją do kolejnego toksycznego związku, Holly opracowuje perfekcyjny plan polegający na...wymyśleniu tajemniczego wielbiciela, który będzie adorował Jean i poprawi jej zaniżone poczucie własnej wartości. Kiedy jednak romans rozwija się na całego, Holly musi znaleźć faceta, który będzie pasował do wykreowanego wizerunku „idealnego faceta” i w tym celu postanawia „wypożyczyć” wujka swojej przyjaciółki. Holly musi się naprawdę bardzo starać, żeby podstęp nie wyszedł na jaw, ale czy nie przegapi przy tym idealnego faceta, kiedy ten naprawdę się pojawi?


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Soczysty i ostry, o nienagannej palecie barw. Bardzo ciepła wizja Nowego Jorku, jak rzadko... Gorzej niestety z tłem, które często pokrywa drobne ziarno. Morka jest widoczna i nic na to zaradzić się nie da. Dlatego ocena w dół.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Prezentuje pełne brzmienie w sześciu kanałach. Mimo, że film utrzymany w spokojnym tonie, to nie zabrakło w nim miłych momentów muzycznych. Ścieżka dźwiękowa żyje, za co ogromny plus. Widz czuje się, jakby był w centrum wydarzeń. Nie zawiodłem się, projekcja Idealnego faceta to sympatyczne chwile w życiu kinomaniaka.
Ocena: 5/5

Dodatki

Miłym zaskoczeniem jest tutaj spora liczba dodatków. Wśród nich są sceny usunięte z kilkoma rozszerzonymi epizodami, w tym z zupełnie inną czołówką, a także te, które nie weszły do filmu. Poważnym minusem jest to, że zgrano je raczej z taśmy analogowej i na ekranie występuje sporo zakłóceń... „Mom & Me”, to dokument o castingu, który wyłonił główne odtwórczynie ról. „Getting the perfect look” zdradza tajniki charakteryzacji. Zobaczymy ekipę filmową w akcji upiększania aktorów. Tak nietypowego dodatku jak „The Clever Clapper” już dawno nie było. Na planie pojawiły się dziwne „klaspy”... To trzeba zobaczyć! Analizę „mokrej sceny” w restauracji, w humorystyczny sposób, przedstawia materiał „Ready, Set, Soak, Shoot!”. Tajniki dekorowania ciast i ciasteczek, czyli niesamowitych filmowych wypieków, poznamy w dokumencie „The Sweet Arts – Creating the Cakes”. „On the Dirt!”, to komentarz twórców do filmu. Z kolei „On The Set with Hilary...” jest zapisem (blogiem) zza kulis odtwórczyni roli Holly. „Hanging with...”, to seria krótkich dokumentów przybliżających nam gwiazdy Idealnego faceta. Ostatni bonus - „Chattin' with Chris” to trochę więcej o filmowym amancie, wujaszku Benym. Ciekawe te bonusy, widać że twórcy wydania DVD starli się być oryginalni. Szkoda jednak, że to wszystko bez polskich napisów.
Ocena: 5/5

Podsumowanie

Słodka i ciepła komedia z jeszcze słodszym i cieplejszym zakończeniem. Widać, że twórcy spoglądali na świat przez różowe okulary... Ale to i dobrze, bo równie słodki jest obraz i dźwięk, choć temu pierwszemu troszkę brakuje. Mimo, to Idealny facet w wydaniu DVD jest faktycznie... idealny? Warto też przedłużyć projekcję dodatkami.
Ocena: 4.5/5blog comments powered by Disqus