Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara - Wydanie DVD

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 27 września 2017

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1), polski dubbing (Dolby Digital 5.1), angielski dla niedosłyszących (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: polskie, węgierskie
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Galapagos Films
Reżyseria: Joachim Roenning, Espen Sandberg
Scenariusz: Jeff Nathanson
na podstawie materiałów do scenariusza, historii, Terry Rossio, Jeff Nathanson; postaci Ted Elliott, Jay Wolpert, Stuart Beattie, Terry Rossio
Muzyka: Geoff Zanelli
Zdjęcia: Paul Cameron

Obsada:

Johnny Depp jako kapitan Jack Sparrow
Javier Bardem jako kapitan Salazar
Kaya Scodelario jako Carina Smith
Brenton Thwaites jako Henry
Golshifteh Farahani jako Haifaa Meni
Stephen Graham jako Scrum
Geoffrey Rush jako kapitan Barbossa
David Wenham jako Scarfield

 
 
Kapitan Jack Sparrow, najpopularniejszy pirat w dziejach kina, powraca w filmie Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara. Superprodukcja zadebiutuje na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ oraz DVD w ofercie Galapagos Films już 27 września.

Dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w filmie Piraci z Karaibów: Na krańcu świata 12-letni Henry Turner (Lewis McGowan) przybywa na pokład Latającego Holendra by poinformować swojego ojca Williama (Orlando Bloom), że istnieje sposób na zdjęcie z niego klątwy niepozwalającej mu opuścić nawiedzonego statku. Henry jest przekonany, że zaklęcie może zdjąć mityczny Trójząb Neptuna, jednak Will nie wierzy, że taki przedmiot w ogóle istnieje i nakazuje synowi powrót na ląd.

Dziewięć lat później, a pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, dorosły już Henry (Brenton Thwaites) pracuje na okręcie wojennym brytyjskiej Royal Navy. Podczas pościgu za pirackim statkiem jego okręt zostaje zaatakowany przez nieumarłą załogę kapitana Salazara (Javier Bardem). Z masakry cało wychodzi jedynie Henry, którego Salazar puszcza wolno by odszukał kapitana Jacka Sparrowa (Johnny Depp) i przekazał mu, że śmierć zmierza w jego stronę.

Henry odnajduje Jacka, który w towarzystwie Cariny Smyth (Kaya Scodelario), młodej kobiety oskarżonej o paranie się czarną magią, oczekuje w więzieniu na wykonanie wyroku śmierci. Młody Turner pomaga im uciec i wspólnie wyruszają na poszukiwania legendarnego Trójzębu Posejdona, dającego swojemu posiadaczowi całkowitą kontrolę nad morzami i oceanami. 

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara to już piąta część filmowej serii, która w kinach zarobiła już blisko 5 miliardów dolarów. Najnowszą część przygód kapitana Jacka Sparrowa wyreżyserowali Joachim Rønning i Espen Sandberg.

Pierwszy film z serii Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły odniósł spektakularny sukces na całym świecie. Decyzja o kontynuacji tak lukratywnego rejsu była w tej sytuacji tylko kwestią czasu. Druga część była realizowana jednocześnie z trzecią. Taki system produkcji spopularyzował (udowodniając jego skuteczność)  Robert Zemeckis, kręcąc Powrót do przyszłości numer dwa i trzy. Tym tropem poszli też bracia Wachowscy pracując nad trylogią Matrix.

– Można się wręcz przestraszyć, jeśli odniosło się tak wielki sukces. Większość hollywoodzkich analityków twierdziło, że film o piratach, oparty na widowisku z parku tematycznego, nie powinien mieć takiego powodzenia. Liczyliśmy, że kontynuacja przyniesie zyski mniejsze o jakieś 20, 30 procent od pierwszego filmu. Tymczasem zarobiliśmy niemal dwa razy więcej. Według dzisiejszych szacunków, w USA druga część trylogii przyniosła ponad 423 miliony zysku, a na całym świecie ponad bilion dolarów. Film stał się trzecią najbardziej kasową amerykańską produkcją na rynku międzynarodowym i szóstą w USA w historii przemysłu filmowego! Część trzecia, w globalnej dystrybucji, przyniosła niemalże 961 milionów dolarów zysku – mówił wtedy Jerry Bruckheimer.

Czwarta część serii Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach została chłodno przyjęta przez krytyków, ale również odniosła ogromny sukces zarabiając w kinach ponad miliard dolarów co uczyniło z Piratów… pierwszą w historii serię filmową, której więcej niż jedna część odnotowała box office w wysokości ponad miliarda dolarów. 

Na kolejną odsłonę cyklu fani musieli czekać aż sześć lat. Scenariusz Zemsty Salazara wyszedł spod pióra Jeffa Nathansona a jego przeniesienia na duży ekran podjęli się pochodzący z Norwegii Joachim Rønning i Espen Sandberg.

– Praca przy Piratach z Karaibów była dla nas spełnieniem marzeń. Dorastaliśmy razem, a pierwszy film nakręciliśmy wspólnie kiedy mieliśmy 10 lat. To dzięki hollywoodzkim filmom przygodowym, dziełom Roberta Zemeckisa, Stevena Spielberga i George’a Lucasa zapragnęliśmy sami zostać filmowcami. Poza tym jesteśmy wielkimi fanami Piratów z Karaibów, serii, która w wyjątkowy sposób łączy w sobie komedię, przygodę i horror – mówi Joachim Rønning. − Zabiegaliśmy o to, żeby to właśnie nam powierzono reżyserię Zemsty Salazara. Bardzo chcieliśmy nakręcić ten film – dodaje Espen Sandberg.

Piąta część Piratów z Karaibów została wstępnie zapowiedziana jeszcze w 2011 roku. Jednak szefowie studia Disney przez kilka lat zwlekali ze skierowaniem go do produkcji. Długo trwało poszukiwanie reżyserów filmu, Jeff Nathanson kilkakrotnie musiał przerabiać scenariusz, a Johnny Depp w tzw. „międzyczasie” zaliczył spektakularną porażkę przy filmie Jeździec znikąd, który przyniósł studiu Disneya straty w wysokości 190 milionów dolarów, a producenci zaczęli zastanawiać się czy gwiazdor jest jeszcze w stanie przyciągnąć do kin wystarczająco dużą widownię. Ostatecznie decyzję o realizacji Zemsty Salazara podjęto w połowie 2014 roku.

Przy okazji nowej części ekipa odpowiedzialna za realizację filmu została gruntownie odświeżona. Operator Paul Cameron zastąpił na stanowisku autora zdjęć naszego rodaka Dariusza Wolskiego, a Geoff Zanelli przejął obowiązki kompozytora Hansa Zimmera.

W obsadzie filmu widzowie odnajdą wielu znanych bohaterów. Do serii powracają Will Turner i Elizabeth Swann odtwarzani przez Orlando Blooma i Keirę Knightley oraz Johnny Depp w roli Jacka Sparrowa bez którego Piraci z Karaibów zwyczajnie nie istnieją.

− Każda postać filmowa, którą się gra, wymaga ze strony aktora swoistej dekompresji. Ale jeśli chodzi o Jacka, to szczerze mówiąc, czuję się w jego skórze tak dobrze, że wcale nie mam ochoty się z nim rozstawać. Jack jest kompletnie wywrotowy, zupełnie lekceważy otoczenie. Znam go tak dobrze, że wszystko to przychodzi mi naturalnie – mówi o swoim bohaterze Johnny Depp. − Do dziś mnie zadziwia, że tylu ludzi pokochało Jacka. Choć oczywiście starałem się, żeby tak było. Chciałem, żeby pokochały go dzieciaki i intelektualiści. Udało się, ale ciągle jestem zszokowany, że aż tylu ludzi w najróżniejszych zakątkach świata odnajduje się w tej historii i identyfikuje z kapitanem Jackiem. Nic takiego dotąd mi się nie zdarzyło, szczerze mówiąc, niewielu filmowcom zdarzyło się coś podobnego. Spotykałem dzieciaki ubrane jak Jack i mówiące jak on. To wzruszające i zdumiewające – dodaje gwiazdor.

Do obsady powrócił również Geoffrey Rush, który po raz kolejny wcielił się w postać podstępnego kapitana Barbossy. – Po prostu uwielbiam pracować z Johnnym. Myślę, że stale powracający konflikt tych dwóch bohaterów to doprawdy wyśmienity pomysł fabularny – mówi aktor. – Zawsze sobie wyobrażałem tych dwóch na podobieństwo pary starych gospodyń domowych, spotykających się w klubie brydżowym i sprzeczających się o najdrobniejsze sprawy. Myślę, że ci godni siebie przeciwnicy mają w sobie wiele podobieństw – dodaje Johnny Depp.

Prace na planie Piratów z Karaibów: Zemsty Salazara rozpoczęły się 17 lutego 2015 roku. Zdjęcia do filmu realizowano w całości w Australii, a zakończono je w lipcu tego samego roku.

Światowa premiera superprodukcji odbyła się 11 maja 2017 roku w znajdującym się w Szanghaju kompleksie Disney Resort będącym połączeniem parku rozrywki z ośrodkiem wypoczynkowym. Na ekrany amerykańskich i polskich kin film wszedł 26 maja. W ciągu pierwszego weekendu wyświetlania obraz odnotował w amerykańskim box office przychód w wysokości 62 milionów dolarów. W sumie w kinach film zarobił ponad 770 milionów dolarów.

 
WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD
 
Superprodukcja „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” na Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD zadebiutuje już 27 września! Na płytach Blu-ray 3D™ i Blu-ray™ obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne.
 •  Za kulisami nowej przygody:
  • Powrót na morze,
  • Snucie opowieści z Brentonem i Kayą,
  • Matador i Byk: Sekrety Salazara i "Cichej Marii",
  • Pierwszy oficer, Rekiny widmo,
  • Piracka przygoda Paula McCartneya,
  • Dziedzictwo,
 • Gafy z Karaibów
 • Foto-dziennik Jerry’ego Bruckheimera
 • Sceny niewykorzystane
blog comments powered by Disqus