Wszystko co w filmie przygodowym najlepsze.

Autor: Wolvie
plakat filmu Wszystko co w filmie przygodowym najlepsze.

Od kina oczekuję rozrywki, definiowanej jako akcja, humor, dobra gra aktorska i koniecznie pompatyczna muzyka. Piraci z Karaibów spełniają wszystkie te wymagania na piątkę, a nawet szóstkę. Fabuła to zlepek tego, co najlepsze w opowieściach o piratach. Mamy więc pojedynki, bitwę morską, piękną kobietę (i jak twierdzą panie, pięknych mężczyzn), duchy, skarby i starożytną klątwę.

Film od początku do końca nie pozwala się nudzić, co jest dość rzadkie we współczesnych produkcjach. Wartka akcja podkreślona jest przez pompatyczną muzykę, skomponowaną przez Klausa Badelta. Być może to tylko moja opinia, ale wydaje mi się, że kompozytor nasłuchał się zbyt dużo ścieżek dźwiękowych skomponowanych przez Hansa Zimmera. Jednak doskonale złożony scenariusz, muzyka i piękne zdjęcia są tylko tłem dla rewelacyjnych kreacji aktorskich. Johnny Depp, jako kapitan Jack Sparrow, jest po prostu fenomenalny! Pomimo, że pozostali aktorzy są doskonali, to i tak pozostają w jego cieniu.
Uzupełnieniem pełnokrwistych postaci (choć w przypadku kapitana Barbossy, "pełnokrwisty" jest pewnym niedopowiedzeniem) są błyskotliwe, pełne humoru dialogi. Nie zabrakło również humoru sytuacyjnego, którego najlepszym przykładem są choćby sceny ze sztucznym okiem. Dość powiedzieć, że co chwilę mamy powody do śmiechu.
Być może w filmie zabrakło kilku spektakularnych bitew morskich, ale to co dostajemy jest podyktowane konstrukcją scenariusza i trudno wymagać czegoś więcej. Uważam, że rekompensowane jest to widowiskową kaskaderką, przypominającą, jako żywo, czasy Karmazynowego Pirata.
Warto wspomnieć jeszcze o efektach specjalnych. Film nie jest nimi przesycony, jednak stanowią jego istotną część. Źli i straszni piraci w świetle księżyca ujawniają swe prawdziwe oblicze, które wygląda dość drastycznie. Od autorów tych efektów specjalnychpowinni się uczyć wszyscy twórcy horrorów.

Film mogę śmiało polecić każdemu bez względu na wiek. Jest to iście magiczny pokaz, pozwalający przenieść się w awanturnicze czasy epoki piratów. Kino czysto rozrywkowe, ale kto wie czy właśnie przez to nie najlepsze.

Podyskutuj o tym filmie na forum!


blog comments powered by Disqus