Pocahontas


plakat filmu Pocahontas
Reżyseria: Mike Gabriel, Eric Goldberg
Scenariusz: Carl Binder, Susannah Grant, Philip LaZebnik
Muzyka: Alan Menken
Montaż: H. Lee Peterson
Scenografia: Michael Giaimo

Obsada:

Małgorzata Foremniak jako Pocahontas (głos)
Cezary Morawski jako John Smith (głos)
Krzysztof Kołbasiuk jako gubernator John Ratcliffe (głos)
Janusz Zakrzeński jako wódz Powhatan (głos)
Barbara Drapińska jako Babcia Wierzba (głos)
Grzegorz Wons jako Wiggins (głos)

Dystrybutor: Syrena
Rok produkcji: 1995
Data premiery polskiej: 17 listopada 1995
Tytuł oryginalny: Pocahontas
Czas trwania filmu: 78 min.
Produkcja: USA
Gatunek: animowany, familijny

Ten niezwykły film przepełniony muzyką, humorem, przygodą i cudowną animacją pozostaje wiernym tradycji najlepszych klasyków Disneya. Jest to legendarna historia indiańskiej księżniczki Pocahontas, wspaniała epicka opowieść o odwadze, przyjaźni i miłości, która porusza wszystkie serca, niezależnie od wieku.
Przybycie statku z angielskimi osadnikami i poszukiwaczami złota pod przywództwem pazernego Gubernatora Ratcliffa zaalarmowało Indian. Wiedziona ciekawością, młodziutka księżniczka Pocahontas obserwuje ich ze zdziwieniem i zainteresowaniem. Poznaje dzielnego kapitana Johna Smitha. Początkowa niechęć i nieufność szybko zanikają. Dziewczyna wprowadza przybysza w świat indiańskich wierzeń i przy pomocy swoich psotnych przyjaciół - szopa Meeko i kolibra Flita - ukazuje mu piękno i potęgę przyrody. Przepełniona odwieczną mądrością, czterystuletnia Babcia Wierzba - mistyczna dusza zaklęta w pniu drzewa - uczy młodych wsłuchiwać się w głos serca i natury, pomaga im także znaleźć sposób, by zarówno przybysze jak i rdzenni mieszkańcy, pochodzący z dwóch całkowicie odmiennych kultur i światów mogli żyć razem, w pokoju.
Subtelny humor, wspaniała muzyka, nagrodzona dwoma Oscarami® - za Najlepszą Piosenkę (Colors of the Wind) i za Najlepszą Ścieżkę Dźwiękową* - sprawiają, że Pochahontas rozświetla wyobraźnię, ukazując cała potęgę i magię filmów Disneya, które wszyscy tak bardzo kochamy.

*1995


Pocahontas - galeria plakatów


Pocahontas - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus