Pocahontas

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 8 października 2005

Seria: Walt Disney przedstawia:
Format obrazu: 1.66:1, 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski dubbing (Dolby Digital 2.0), francuski (Dolby Digital 5.1), holenderski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 2.0), słowacki (Dolby Digital 2.0), węgierski (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielski, czeski, francuski, holenderski, polski, słowacki, węgierski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Imperial CinePix

Dodatki

  • Kulisy powstawania filmu Pocahontas
  • Interaktywna gra
  • Zwiastuny

Reżyseria: Mike Gabriel, Eric Goldberg
Scenariusz: Carl Binder, Susannah Grant, Philip LaZebnik
Muzyka: Alan Menken
Montaż: H. Lee Peterson
Scenografia: Michael Giaimo

Obsada:

Małgorzata Foremniak jako Pocahontas (głos)
Cezary Morawski jako John Smith (głos)
Krzysztof Kołbasiuk jako gubernator John Ratcliffe (głos)
Janusz Zakrzeński jako wódz Powhatan (głos)
Barbara Drapińska jako Babcia Wierzba (głos)
Grzegorz Wons jako Wiggins (głos)

Ten niezwykły film przepełniony muzyką, humorem, przygodą i cudowną animacją pozostaje wiernym tradycji najlepszych klasyków Disneya. Jest to legendarna historia indiańskiej księżniczki Pocahontas, wspaniała epicka opowieść o odwadze, przyjaźni i miłości, która porusza wszystkie serca, niezależnie od wieku.
Przybycie statku z angielskimi osadnikami i poszukiwaczami złota pod przywództwem pazernego Gubernatora Ratcliffa zaalarmowało Indian. Wiedziona ciekawością, młodziutka księżniczka Pocahontas obserwuje ich ze zdziwieniem i zainteresowaniem. Poznaje dzielnego kapitana Johna Smitha. Początkowa niechęć i nieufność szybko zanikają. Dziewczyna wprowadza przybysza w świat indiańskich wierzeń i przy pomocy swoich psotnych przyjaciół - szopa Meeko i kolibra Flita - ukazuje mu piękno i potęgę przyrody. Przepełniona odwieczną mądrością, czterystuletnia Babcia Wierzba - mistyczna dusza zaklęta w pniu drzewa - uczy młodych wsłuchiwać się w głos serca i natury, pomaga im także znaleźć sposób, by zarówno przybysze jak i rdzenni mieszkańcy, pochodzący z dwóch całkowicie odmiennych kultur i światów mogli żyć razem, w pokoju.
Subtelny humor, wspaniała muzyka, nagrodzona dwoma Oscarami® - za Najlepszą Piosenkę (Colors of the Wind) i za Najlepszą Ścieżkę Dźwiękową* - sprawiają, że Pochahontas rozświetla wyobraźnię, ukazując cała potęgę i magię filmów Disneya, które wszyscy tak bardzo kochamy.

*1995

DVD jest dostępne również w pakietachblog comments powered by Disqus