Relacja Video: Katyń przed Oscarami

Autor: aDiego

Poniżej możecie obejrzeć zapis konferencji prasowej, która odbyła się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego dnia 18 lutego 2008 roku. Konferencja zwołana była w związku z premierą Katynia na DVD i HD-DVD. Przeważały jednak wypowiedzi dotyczące nominacji filmu do Oscara 2008 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, a także odczuć, jakie miały miejsce w przypadku zagranicznych seansów Katynia, czy szans na dystrybucję filmu w Rosji.

Pierwszy odcinek, zatytułowany przez nas "Berlin - Los Angeles", to właśnie wypowiedzi twórców filmu na temat szans Katynia na Oscara oraz wrażenia z pokazu filmu na Berlinale 2008.

 Drugi odcinek, zatytułowany "Katyń na DVD" - jak sama nazwa wskazuje - prezentuje wydania DVD filmu Andrzeja Wajdy. Prócz tego w materiale znalazła się wypowiedź samego reżysera na temat książki wydanej nakładem wydawnictwa Prószyński.Trzecia część dotyczy akcji społecznej "Pamiętam. Katyń 1940".


Czwarta odsłona, to dywagacje na temat dystrybucji filmu w Rosji. Zobaczcie co o tym myślą twórcy filmu, z samym reżyserem na czele!

To już koniec naszej video-relacji z konferencji. Dziękujemy za uwagę!

Podyskutuj o tym filmie na forum!


blog comments powered by Disqus