Książę Persji: Piaski czasu

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 10 września 2010

Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: CD Projekt

Dodatki

  • Tajemniczy świat: tworzenie "Księcia Persji" – odwiedziny planu filmowego oraz przyjrzenie się kulisom powstawania produkcji

Reżyseria: Mike Newell
Scenariusz: Carlo Bernard, Doug Miro
na podstawie gry komputerowej
Muzyka: Harry Gregson-Williams
Zdjęcia: John Seale
Montaż: Mick Audsley, Martin Walsh
Scenografia: Wolf Kroeger
Casting: Susie Figgis
Producent: Jerry Bruckheimer

Obsada:

Jake Gyllenhaal jako książę Dastan
Gemma Arterton jako Tamina
Ben Kingsley jako Nizam
Alfred Molina jako Szejk Amar
Gísli Örn Garðarsson jako wezyr Hassasin

Książę Persji: Piaski czasu to fantastyczna, utrzymana w duchu trylogii "Piraci z Karaibów", pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji opowieść. Główny bohater, młody książę Dastan (Jake Gyllenhaal), zawiera porozumienie z tajemniczą księżniczką Taminą (Gemma Asterton) i razem wyruszają na wyprawę przeciwko złym siłom. Muszą powstrzymać tajemne moce i ocalić magiczny sztylet, uwalniający Piaski Czasu. Sztylet jest podarunkiem od bogów, który może odwrócić czas i zapewnić swojemu właścicielowi władzę nad światem.

Główne role w tej pełnej spektakularnych efektów specjalnych produkcji zagrali Jake Gyllenhaal - nominowany do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Tajemnica Brokeback Mountain, sir Ben Kingsley - nagrodzony Oscarem dla najlepszego aktora pierwszoplanowego w filmie Gandhi oraz Alfred Molina znany z takich produkcji jak Spider-Man 2 i Kod da Vinci) i Gemma Arterton (Starcie Tytanów, Quantum of Solace). Wyprodukowany przez Jerry'ego Bruckheimera (trylogia "Piraci z Karaibów", Skarb Narodów) i wyreżyserowany przez Mike'a Newella (Harry Potter i Czara Ognia) obraz Książę Persji: Piaski czasu wydany teraz na Blu-ray i DVD zawiera mnóstwo materiałów dodatkowych, które pozwolą widzom przeżyć niezwykłe, porywające przygody w mistycznej krainie Persji oraz poznać tajemnice kryjące się za poszczególnymi scenami filmu.

Książę Persji: Piaski czasu to film, w którym doświadczysz prawdziwej kinowej magii w domu, w szczególności w przypadku wydaniu na Blu-ray. Nieskazitelna jakość obrazu 1080p oraz najwyższa jakość dźwięku w formacie DTS-HD pozwoli w pełni cieszyć się zapierającymi dech w piersiach efektami specjalnymi oraz dynamiczną akcją. Wydanie to, w porównaniu z DVD, jest bogatsze o materiał dodatkowy - niewykorzystaną scenę w filmie pt. "Głowy na tacach".
blog comments powered by Disqus