Księżniczka na ziarnku grochu

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 11 maja 2006
W sprzedaży od: 18 maja 2006

Dystrybutor: Vue Movie Distribution
Reżyseria: Mark Swan
Scenariusz: Mark Swan
Animacja: Mark Swan

Obsada:

Karolina Gruszka jako Daria (głos)
Mateusza Damięcki jako Otto (głos)
Mariusz Benoit jako Alfred (głos)
Stanisław Brudny jako Sebastian (głos)
Krzysztof Kołbasiuk jako Filip (głos)
Krystyna Tkacz jako Bertha (głos)
Agata Kulesza jako Brunhilda (głos)
Ilona Kuśmierska jako Niania (głos)

Prawdziwa księżniczka, w koronie życzliwości i sukni utkanej z dobra. Tak przynajmniej widzi ją producent Forrest S. Baker III, kiedy mówi o pierwszym filmie pełnometrażowym studia Feature Films For Families Księżniczka na ziarnku grochu.
Baker - ojciec sześciorga dzieci, w tym trzech prześlicznych księżniczek, zauważa, że film uczy dzieci jednej z podstawowych prawd życiowych: „Prawdziwą godność znaleźć można tylko w sercach. To nasze wnętrze, wnętrze serc wszystkich ludzi kryje prawdziwą szlachetność“.
Ekranizacja najpięknjeszej bajki Hansa Christiana Andersena Księżniczka na ziarnku grochu jest filmem o wartościowym, ponadczasowym przesłaniu – „naucz się, że nie szata zdobi człowieka, a staniesz się osobą, której piękno zostanie docenione” - mówi Baker.
Od stołów najlepszych rysowników aż po ekrany kin Księżniczka na ziarnku grochu powstawała dzięki wspaniałemu przedsięwzięciu animacyjnemu w skali całego świata. Wielki udział mieli w nim najlepsi europejscy rysownicy, aktorzy udzielający głos oraz amerykański reżyser, który poznał od podszewki sekrety hollywoodzkich animacji i firmę producencką, która wierzy w umocnianie tradycyjnych wartości rodzinnych dzięki wspólnej zabawie. To ci ludzie stworzyli wspaniały film nawiązujący do arcydzieła klasycznego bajkopisarstwa, opowiadający o wyzwaniach i przygodach towarzyszących poszukiwaniu prawdziwej wartości.
Przesłanie tego filmu można odkryć dzięki chwytającej za serce, pełnej muzyki opowieści o poszukiwaniu szczęścia. Obserwując losy księżniczki Darii, która straciła swoich rodziców i wychowywana przez wieśniaków nieustannie poszukiwała prawdy o swoim pochodzeniu, widzowie odkryją, że prawdziwie wartościową i piękną jest ten, kto posiada przede wszystkim dobry charakter.
„Daria jest księżniczką dobroci serca” - mówi reżyser Mark Swan, człowiek, który pracował przy tak wielkich produkcjach animacji, jak: Pradawny ląd (Land before Time), Amerykańska opowieść (An American Tale), Wszystkie psy idą do nieba (All Dogs Go To Heaven), Goofy na wakacjach (A Goofy Movie) czy Kosmiczny mecz (Space Jam).
Księżniczka na ziarnku grochu jest pierwszą produkcją Swana dla Feature Films For Families. Feature Films For Families (FFFF) to niezależne studio, które wkłada wiele wysiłku, by jego produkty były odpowiednie dla całej rodziny. Jakość filmu i jego styl zachęcają do pójścia do kina całe rodziny. Film bez problemu wytrzymuje każde porównanie z największymi filmami najbardziej znanych wytwórni z Hollywood.
Patrząc na to z technicznego punktu widzenia producent Don A. Judd podkreśla, że Księżniczka na ziarnku grochu ma wszystko to, co pozwalało najlepszym klasycznym produkcjom animowanym na osiągnięcie sukcesu: „Pracowaliśmy z ogromną rzeszą rysowników z wielu krajów Europy i dlatego Księżniczka na ziarnku grochu wygląda jak produkt wypuszczony przez największe światowe studia“.
Większość prac nad filmem prowadzono w studiu animacyjnym należącym do FFFF w Budapeszcie, gdzie zorganizowano ekipę 150 rysowników z Węgier, Rumunii, Czech, Bośni, Francji, Niemiec i Hiszpanii. Nad projektem pracowało także kilka międzynarodowych studiów produkcyjnych w innych częściach świata.
"Większość z nich wzięła udział w projekcie, ponieważ chcieli być częścią zespołu, który stworzy film oparty na tradycyjnych wartościach" - wyjaśnia Judd i dodaje: „Wierzyli w rodzinne przesłanie tego filmu i to widać na ekranie”.
Oprócz klasycznej opowieści i niesamowitej animacji wiele uroku tej produkcji kryje się w ścieżce dźwiękowej i siedmiu piosenkach napisanych przez kompozytora Alana Williama. Wcześniej pracował nad filmami telewizyjnymi dla sieci CBS, produkcjami trójwymiarowymi dla kin IMAX, z których najbardziej znane są: Wyspa rekinów (Island of the Sharks) i nominowana do Nagrody Akademii Amazonka (Amazon) oraz dużą liczbą filmów pełnometrażowych i animowanych.
Księżniczka na ziarnku grochu jest opowieścią prawdziwie ponadczasową dla ludzi z całego świata. „Mam nadzieję, że nasz film przypomni widzom o tym, iż najważniejsza jest wiara w innych ludzi” - mówi Baker.blog comments powered by Disqus