Więzień

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 24 stycznia 2008
W sprzedaży od: 20 lutego 2008

Format obrazu: 1.78:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • Zwiastun kinowy,
  • Sylwetki aktorów i twórców,
  • Zwiastuny innych filmów DVD,
  • Inne DVD

Reżyseria: David Alford, Robert Archer Lynn
Scenariusz: David Alford, Robert Archer Lynn

Obsada:

Julian McMahon jako Derek Plato
Elias Koteas jako Jailer
Dagmara Dominczyk jako Olivia
Tom Guiry jako Bob

Mroczny thriller o człowieku stojącym w obliczu ekstremalnego zagrożenia. Kontrowersyjny hollywoodzki reżyser Derek Playto podczas poszukiwania lokalizacji dla swego nowego filmu, trafia na teren opuszczonego więzienia. Nie podejrzewa, że został tu zwabiony przez nieobliczalnego psychopatę. Uwięziony w celi śmierci Derek zostaje wciągnięty w grę o własne życie. Każde wypowiedziane przez niego słowo, każdy nieprzemyślany gest może być jego ostatnim. Jedyną szansą więźnia jest rozszyfrowanie motywu, jakim kieruje się porywacz, ale czas ucieka, a finał gry wydaje się przesądzony.


Autor recenzji dvd: Radosław Bolałek

Obraz

Ciemne mury więzienne, bardzo mroczna tonacja całego filmu i minimalistyczne scenerie, a do tego jeszcze momenty, gdy całość jest stylizowana na amatorski film, nie pozwalają w pełni cieszyć się jakością obrazu. Z drugiej jednak strony jeśli są jakiekolwiek defekty w obrazie, najzwyczajniej w świecie ich nie widać.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Dźwięk poprawny, ale podobnie, jak w przypadku obrazu ciężko tu mówić, o jakiejkolwiek jakości, gdyż ścieżka dźwiękowa jest dość uboga.
Ocena: 4/5

Dodatki

Dodatki, to chyba standard większości produkcji Vision, czyli praktycznie brak. Otrzymujemy garść zwiastunów kinowych i sylwetki twórców oraz aktorów (w formie „okrojona Wikipedia”).
Ocena: 1/5

Podsumowanie

Osoby, które przeczytały oficjalny opis „Więźnia” (na górze strony), mogły by się spodziewać filmu mniej lub bardziej zbliżonego do „Piły”. Chyba największym zaskoczeniem może być fakt, iż jest to raczej stonowana (oprócz kilku momentów) produkcja psychologiczna z problematyką mocno oscylują wokół relacji twórca-dzieło. Sprawia to, że może to być interesujący tytuł dla tych, których pociąga kariera w branży filmowej lub w szeroko pojmowanych mediach. Niestety, czasami zbytnia dosadność przesłania, jakie chcieli nam przekazać twórcy, i niezbyt zaskakujący scenariusz sprawiają, iż mamy do czynienia z kinem najwyżej przeciętnym. Natomiast część „thrillerowa” jest raczej na doczepkę, więc nie ma co liczyć na sceny, które zapierają dech w piersiach czy dźwięki, powodujące dreszcze na placach. Wszystko to i brak dodatków sprawia, iż jest to film, który nawet jeśli z pewnych względów warto obejrzeć, to nie koniecznie chce się go mieć w kolekcji DVD.
Ocena: 2.5/5
blog comments powered by Disqus