PU-239 Połowiczny rozpad Timofieja Bierezina DVD

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 5 października 2012

Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Komentarz scenarzysty/reżysera Scotta Burnsa i producenta wykonawczego Petera Berga

Reżyseria: Scott Z. Burns

Obsada:

Paddy Considine jako Timofey
Radha Mitchell jako Miranda
Oscar Isaac jako Shiv
Mélanie Thierry jako Oxsana
Ioana Abur jako Matka

KIEDY NIE MASZ JUŻ NIC DO STRACENIA 

Timofiej Berezin (Paddy Considine) jest pracownikiem zrujnowanej elektrowni atomowej pod Moskwą. Pewnego dnia dochodzi w  niej do wypadku. Timofiejowi udaje się zapobiec wybuchowi reaktora, ale zostaje wystawiony na potężną dawkę promieniowania. Oskarżony przez przełożonych o sabotaż zostaje zwolniony z pracy, a co gorsza dowiaduje się, że zostało mu zaledwie kilka tygodni zanim umrze w wyniku choroby popromiennej.

Mężczyzna postanawia zrobić wszystko, żeby zapewnić bezpieczną przyszłość swojej żonie (Radha Mitchell) i synowi. W tym celu wyjeżdża do Moskwy, gdzie na czarnym rynku próbuje sprzedać ukradziony z elektrowni pluton PU-239. Tam poznaje Shiva (Oscar Isaacs), przebiegłego gangstera, który obiecuje mu pomoc w znalezieniu kupca.

Jest rok 1995. Zaledwie kilka lat temu rozpadł się Związek Radziecki, a w kraju panuje chaos. Timofiej i Shiv wyruszają w podróż po podziemnym światku Moskwy stając się celem dwóch rywalizujących gangów. Jednak ani Timofiej, ani Shiv nie zdają sobie sprawy, że znaleźli się w sytuacji bez wyjścia.

Galapagos Films przedstawia wydanie DVD filmu „Połowiczny rozpad Timofieja Bieriezina” na podstawie opowiadania Kena Kalfusa. Obraz na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował nominowany do nagrody BAFTA Scott Z. Burns („Californication”), a jego producentami są m.in. zdobywcy Oscarów® George Clooney („Ocean’s Eleven. Ryzykowna gra”) i Steven Soderbergh („Magic Mike”).

Autorem muzyki do filmu jest znakomity Polski kompozytor, nominowany do Oscara® Abel Korzeniowski („W.E.”, „Duże zwierzę”).

Główne role w wyprodukowanym przez telewizję HBO filmie zagrali dwukrotny laureat nagrody BAFTA Paddy Considine („Ultimatum Bourne’a”), zdobywca nagrody Australijskiego Instytutu Filmowego Oscar Isaac („Sucker Punch”), Radha Mitchell („Silent Hill”), zdobywczyni Cezara Melanie Thierry („Babylon A.D.”), czterokrotny zdobywca nagrody Bodil (duńskiego Oscara) Nikolaj Lie Kaas („Otwarte serca”) oraz specjalista od ról czarnych charakterów Steven Berkoff („Dziewczyna z tatuażem”).

Zdjęcia do filmu w całości zostały zrealizowane w Rumunii i Rosji, a premiera „Połowicznego rozpadu Timofieja Bieriezina” odbyła się w 2006 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Dwa lata później obraz został wyróżniony prestiżowymi nagrodami Gildii Amerykańskich Scenografów oraz Gildii Amerykańskich Montażystów.


Recenzjeblog comments powered by Disqus