Red Rock West


DVD Info
W sprzedaży od: 3 listopada 2005

Format obrazu: 1.78:1, 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0), francuski (Dolby Digital 2.0), niemiecki (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielski, czeski, francuski, holenderski, niemiecki, polski, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 28 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • brak

Reżyseria: John Dahl
Scenariusz: John Dahl
Muzyka: William Olvis, Dwight Yoakam
Zdjęcia: Marc Reshovsky

Obsada:

Nicolas Cage jako Michael
Lara Flynn Boyle jako Suzanne
Craig Reay jako Jim
Vance Johnson jako Pan Johnson
Robert Apel jako Howard
Dennis Hopper jako Lyle

Śmiertelnie zmęczony i kompletnie spłukany po przejechaniu 1200 mil Michael, bezrobotny Teksańczyk (Cage), zatrzymuje się w małym barze w Red Rock w Wyoming i od razu dostaje propozycje pracy. Jest tylko jeden problem: właściciej baru jest przekonany, że Michael jest płatnym zabójcą, a "praca" oznacza zabicie jego żony (Boyle). Kiedy Mike decyduje się wziąć pieniądze i uciec, pojawia się prawdziwy morderca (Hopper) żeby wykonać zlecenie.


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

Transfer obrazu stoi na dość dobrym poziomie. Kolorystyka co prawda jest zbyt monotonna, wszystko jest albo bardzo niebieskie albo bardzo brązowawe, czasami zaskoczy nas czerwony. Usprawiedliwieniem może być to, że większość akcji przebiega po zmroku, co nie daje zbyt dużego pola do popisu. Generalnie mamy do czynienia z obrazem więcej niepoprawnym, wyraźnym i szczegółowym. Jedyne co może drażnić to zbytnie jego zmiękczenie.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Dysk zaopatrzono w trzy ścieżki dźwiękowe. Oczywiście najbardziej godną polecenia jest oryginalna, angielska DD 2.0. Dwie pozostałe również dwukanałowe, kiepskiej jakości pobrzękiwania po niemiecku i francusku. Polecam je tylko tym fanom kina domowego, którzy starają się zgłębić tajniki wspomnianych języków. Wszyscy pozostali powinni skupić się na głównej ścieżce dźwiękowej. Potrafi ona zapewnić trochę radości podczas seansu (zwłaszcza jeśli skorzystamy z opcji Dolby ProLogic). Nie spowoduje ona co prawda trzęsienia ziemi połączonego z huraganem, ale na pewno nie zepsuje nam zabawy z obcowania z tą pozycją.
Ocena: 3.5/5

Dodatki

….. i nic. Czyli po prostu dodatków nie dowieźli.
Ocena:

Podsumowanie

Film wydany typowo w formie do wypożyczenia. Brak jakichkolwiek dodatków powoduje, że nie ma ta pozycja zbyt dużych szans, aby zaistnieć w domowych kolekcjach.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus