Resident Evil

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 16 grudnia 2002
W sprzedaży od: 16 grudnia 2002

Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 27 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • Zwiastun, wywiady, aktorzy, twórcy, o filmie, inne DVD

Reżyseria: Paul W.S. Anderson
Scenariusz: Paul W.S. Anderson
na podstawie gry komputerowej "Resident Evil"
Muzyka: Marco Beltrami
Zdjęcia: David Johnson

Obsada:

Milla Jovovich jako Alice
Michelle Rodriguez jako Rain
Eric Mabius jako Matt
James Purefoy jako Spancer Parks

W supertajnym podziemnym laboratorium firmy nazywanym The Hive trwają prace nad niezwykle niebezpiecznym wirusem. Kiedy ze zbitej próbówki wirus dostanie się do systemu wentylacyjnego, Red Queen - główny komputer, odetnie drogę ucieczki pracującym w laboratorium naukowcom. Wszyscy giną. Przynajmniej tak to na początku wygląda. Do laboratorium przybywa elitarna grupa komandosów. Mają trzy godziny, żeby izolować wirus i uratować przed nim świat...


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

klatka z filmu Obraz bardzo dobry, ostry i wspaniale nasycony. Jego poziom jest prawdziwym plusem tego wydania DVD. Dzięki temu możemy w pełni nasycić się widokiem hektolitrów krwi, jakimi spływa ekran naszego telewizora. Widzimy wszystkie szczegóły, jakimi obdarzył nas scenograf, ma to naprawdę duży wpływ na odbiór tego filmu. Czasami tylko w ciemnych scenach musimy się bardziej skoncentrować, ale jest to być może zamysł twórców. Generalnie obraz na bardzo wysokim poziomie, wymaganym od nowych wydawnictw.
Ocena: 3/5

Dźwięk

klatka z filmu Panie i Panowie czas na fanfary. Czegóż my tu nie mamy, i polski lektor w DD 5.1, i DD 5.1 po angielsku, i w końcu to co najważniejsze, DTS-ES 6.1. Rozpływam się nad tym faktem, gdyż w Polsce jest naprawdę niewiele wydawnictw mogących zaoferować nam podobny wybór. Wciąż, jeżeli chcemy sprawdzić czy warto było dołożyć parę złotych na zakup amplitunera z DTS musimy do sklepu, lub wypożyczalni zabrać świeczkę. Więc co możemy powiedzieć o dźwięku. DD 5.1 pomińmy, spełnia swoje zadanie, jest wielokanałowo, głośno, basik hula no i tyle. Prawdziwą ucztę dla uszu zapewnia DTS-ES. Czegóż my tu nie mamy, wspaniała przestrzeń, porywająca szczegółowość, upraszczając to właśnie ta ścieżka dźwiękowa powoduje, że ten film jest nie do końca stracony. Szczerze polecam.
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu Standard, oczywiście polski. Mamy tutaj wywiady z aktorami, materiał z planu, zwiastuny, informacje o tym jak tworzono to "dzieło" (w formie tekstowej). Jedyne, co tak naprawdę wnoszą dodatki to wiadomość, że aktorzy grający w filmie to wielbiciele gier komputerowy (zabijcie mnie, ale ja tego nie zauważyłem).
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus