Władca Pierścieni: Powrót Króla (2xDVD)

okładka
DVD Info

Seria: Władca Pierścieni
Format obrazu: 2.35:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1 EX), polski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, polski
Język menu: angielski
Nośnik:dwie płyty DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • płyty 1 i 2: 4 obszerne towarzyszace filmowi komentarze min. reżysera Petera Jacksona oraz ponad 40 członków ekipy filmowej (scenarzystów, aktorów i ekipy produkcyjnej); płyta 3: 6 dokumentów filmowych prezentujących proces adaptacji książki na scenariusz, projektowanie Śródziemia, wizytę w weta Workshop, projektowanie kostiumów; 2 interaktywne mapy: Atlas Śródziemia oraz Nowa Zelandia jako Śródziemie; galerie projektów z komentarzami audio (ponad 2000 zdjęć); płyta 4: 7 dokumentów filmowych przedstawiających proces filmowania "Powrotu Króla", efekty specjalne, montaż, komponownaie muzyki oraz filmowy hołd złożony przez aktorów żegnających Śródziemie i odtwarzane przez siebie postaci; galeria zdjęć produkcyjnych; animowane menu przedstawiające koncepcyjne szkice produkcyjne

Reżyseria: Peter Jackson
Scenariusz: Philippa Boyens, Peter Jackson, Fran Walsh
Muzyka: Howard Shore
Zdjęcia: Andrew Lesnie
Montaż: John Gilbert
Scenografia: Grant Major
Kostiumy: Ngila Dickson, Richard Taylor
Charakteryzacja: Peter King, Peter Owen
Dźwięk: Christopher Boyes, Michael Hedges, Hammond Peek, Michael Semanick
Casting: Victoria Burrows, John Hubbard, Amy Maclean, Liz Mullane, Ann Robinson
Producent: Peter Jackson, Barrie M. Osborne, Fran Walsh
Współproducent: Rick Porras
Producent wykonawczy: Michael Lynne, Mark Ordesky, Robert Shaye, Bob Weinstein, Harvey Weinstein

Obsada:

Elijah Wood jako Frodo Bagins
Sean Astin jako Samwise Gamgee
Ian McKellen jako Gandalf
Viggo Mortensen jako Aragorn
Sean Bean jako Boromir
Liv Tyler jako Arwena
Christopher Lee jako Saruman
Ian Holm jako Bilbo Baggins
Cate Blanchett jako Galadriela
Orlando Bloom jako Legolas
Hugo Weaving jako Elrond
Billy Boyd jako Peregrin Tuk (Pippin)
Peter Jackson jako Kapitan Piratów
Andy Serkis jako Gollum
Miranda Otto jako Eowina
Harry Sinclair jako Isildur

Ostatnia część filmowej adaptacji trylogii Tolkiena. Frodo i Sam są coraz bliżej Góry Przeznaczenia. Trwają przygotowania do Wielkiej Wojny o Pierścień. Czy Rohan i Gondor będą w stanie przeciwstawić się niezliczonym zastępom Nieprzyjaciela, a król powróci na należny mu tron?


Autor recenzji dvd: Damia, Hajoo

Obraz

klatka z filmu Kinowy aspekt 2,35:1 letterbox. To co widzimy na ekranie podtrzymuje wysoką jakość dwóch poprzednich odcinków trylogii. Świetne odwzorowanie barw, wysoki kontrast, dobre odwzorowanie krawądzi to najważniejsze zalety tego co widzimy na ekranie. Sporadycznie pojawiające się ziarno nie jest w stanie zmącić dobrego wrażenia jakie pozostawia Powrót Króla.
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Tradycyjnie do wyboru dwie ścieżki dźwiękowe oryginalne Dolby Digital 5.1 EX, oraz ścieżkę z polskim lektorem zmiksowaną do DD 5.1. Oryginalna ścieżka trzyma wysoki poziom poprzednich wydawnictw. Kiedy trzeba dynamiczna niczym stado dzikich konia, innym razem "owiewa' nas z delikatością majowego wietrzyku. Jeśli dodamy do tego czytelne dialogi to mamy prawie ideał. Prawie, bo ten pojawia się dopiero w wersji czteropłytowej. Polski lektor powoduje, że nie trzeba czytać napisów.
Ocena: 5/5

Dodatki

klatka z filmu "Wyprawa zakończona"! To pierwszy z dodatków na płycie, w którym po raz ostatni spotykamy aktorów i twórców filmu. Każdy z nich ze smutkiem przyznaje, że to już koniec,że ciągu dalszego nie będzie. Podróż wszystkich bohaterów znalazła swój kres. Dopiero teraz można było bez przeszkód mówić o filmie jako całości - nie obawiając się, że przed pojawieniem nanstępnej części, powie się za dużo. Dodatki nie są więc poświęcone jedynie konkretnej części, ale wiekszość z nich łączy wszystko w całość.
Ocena: 5/5

Podsumowanie

klatka z filmu Dziś mając w ręku kompletne wydanie złozone z 3 części płyt i 3 płyt materiałów dodatkowych można spokojnie zaplanować weekend z "Władcą Pierścieni", poświęcają cjeden dzień na obejrzenie filmu, a drugi materiałów dodatkowych. W gronie przyjaciół, przy zimnych napojach;p można przenieść się w fantastyczny świat Tolkiena. Dla tych, co zaopatrzyli się w wydania 4-płytowe wszystkich części...proponuje wziąć dłuższy urlop:)
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus