The Ring - Krąg


plakat filmu The Ring - Krąg
Reżyseria: Hideo Nakata
Scenariusz: Hiroshi Takahashi
na podstawie powieści Koji Suzuki
Muzyka: Kenji Kawai
Zdjęcia: Junichirô Hayashi

Obsada:

Nanako Matsushima jako Reiko Asakawa
Miki Nakatani jako Mai Takano
Hiroyuki Sanada jako Ryuji Takayama
Yuko Takeuchi jako Tomoko Oishi
Hitomi Sato jako Masami Kurahashi

Dystrybutor: Kino Świat
Rok produkcji: 1998
Tytuł oryginalny: Ringu
Czas trwania filmu: 95 min.
Produkcja: Japonia
Gatunek: horror

The Ring - Krąg to pierwszy z serii horrorów nakręconych na podstawie powieści japońskiego pisarza Koji Suzuki.

Wśród japońskich nastolatków krąży legenda o tajemniczym i niepokojącym filmie wideo niosącym w ciągu tygodnia śmierć tym, którzy go oglądają. Trzy dziewczyny giną nagle w tydzień po wspólnym weekendzie w górach, spędzonym na oglądaniu filmów grozy. Dziennikarka telewizyjna Reiko (Nanako Matsushima) odwiedza domek w górach i znajduje dziwny, niepokojący film na kasecie wideo. Zwraca się o pomoc do swojego byłego męża, Ryuji (Hiroyuki Sanada), profesora matematyki.

Ślady prowadzą ich na wyspę Oshima, gdzie dowiadują się o tajemniczej śmierci pewnej kobiety słynącej ze swoich okultystycznych zdolności i jej nieślubnej córki. Tymczasem syn Reiko, Yoichi, ogląda na wideo tajemniczy film. Wiedząc, że na pokonanie klątwy pozostał im tylko tydzień, Reiko i Ryuji pospiesznie wracają do domku w górach, gdzie znajdują zapomnianą studnię, a w niej – szkielet kobiety.

Sądzą, że rozwiązali zagadkę i pokonali klątwę. Po tygodniu jednak Ryuji umiera. Reiko domyśla się, że aby przeżyć, należy pokazać film innej osobie. A to znaczy, że ona i jej syn są w niebezpieczeństwie...


The Ring - Krąg - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus