Streszczenia poszczególnych odcinków

Autor: Deckard
plakat filmu Streszczenia poszczególnych odcinków

Seria 1

1. Czarownik cz. 1
Wioska należąca do Ailrica Loxley zostaje zniszczona przez Normanów. W obawie o życie swego 5-letniego syna Robina, Ailric przekazuje go pod opiekę młynarzowi. Przed samą śmiercią Ailric przepowiada swemu oprawcy, Szeryfowi z Nottingham nadejście Człowieka W Kapturze, który zwalczy tyranię.
Piętnaście lat później Robin ze synem młynarza, swym przyrodnim bratem Muchem, zostają zamknięci w lochach Nottingham za zabicie królewskiego jelenia. Wkrótce udaje im się zbiec.

2. Czarownik cz. 2

Robin zakochuje się w Lady Marion, która ma być poślubiona demonicznemu baronowi de Belleme. Ten zamierza poświęcić ją swemu bogowi Azealowi.

3. Wiedźma z Elsdon
Jennet, zielarka z Elsdon, wraz z mężem zostają oskarżeni o czary. Szeryf, w zamian za okazanie łaski, proponuje im wykorzystanie swych mocy do odszukania i złapania Robin Hooda. Jennet przygotowuje truciznę dla banitów...

4. Siedmiu ubogich rycerzy
Wracający z krucjaty do Ziemi Świętej templariusze pod wodzą Reynarda De Villaret sądzą, iż banda Robina ukradła im ich święty symbol. Banici muszą stawić czoła zakonnikom.

5. Alan A Dale
Bard Alan A Dale jest zakochany w Mildred, 16-letniej córce barona de Bracy. Mildred pod przymusem ma wyjść za mąż za Szeryfa z Nottingham. Banici postanawiają pomóc biednemu Alanowi i uwolnić dziewczynę.

6. Błazen królewski
Robin ratuje z opresji tajemniczego rycerza, który okazuje się być królem Ryszardem Lwie Serce. Zaskarbiwszy sobie łaski u króla, Robin staje się jego faworytem. Robin ma wielką nadzieję, że Lwie Serce przywróci dawny ład i porządek. Razem wyruszają do Nottingham. Do pomysłu wyprawy sceptycznie odnosi się Will Szkarłatny, który postanawia zostać w leśnym obozowisku.

Seria 2

1. Przepowiednia
Herne przekazuje swe wizje Robinowi o śmierci "wielkiego króla". Mały John zostaje schwytany i wtrącony do lochów w Nottingham. Robin postanawia uwolnić Johna. Tymczasem do zamku przybywa Książę John, brat króla Ryszarda Lwie Serce.

2. Dzieci Izraela
Banici z Sherwood planują napaść Szeryfa, wiozącego zebrane podatki. W wyniku lekkomyślności i nie zorganizowania, wynikają kłótnie wśród członków bandy. Will Szkarłatny kwestionuje dowództwo Robina i opuszcza bandę.
De Talmont, Żyd, prosi Szeryfa o zwrot pieniędzy, które ten wcześniej pożyczył. Niezadowolony z tego Szeryf przypomina Gisburne'owi o pogromach Żydów w "czasach" koronacji króla Ryszarda i sugeruje podobne rozwiązanie sprawy z De Talmontem. Gisburne porywa córkę De Talmonta - Sarę. W Nottingham podburza się ludzi do wyganiania Żydów.

3. Syn Drzew
Nadszedł czas Święta Błogosławieństwa. W lesie Sherwood wszyscy świętują i bawią się. Gisburne, dowiaduje się, że podczas tych świąt nie może dojść do rozlewu krwi. Skuszony sytuacją wynajmuje najemników aby rozprawić się z Robin Hoodem.

4. Urok
Wiedźma Lilith rzuca urok na Robina. Bezwolny Robin obiecuje wykraść dla niej Srebrną Strzałę Herna. Jej moc ma przywrócić do życia barona De Belleme. Gdy Lilith ożywia De Belleme'a, ten nakazuje jej zabić Robina.

5-6. Miecze Waylanda
Grupa jeźdźców, wysłanych przez Morgwyn z Ravenscar, przybywa do lasu Sherwood w celu zdobycia ostatniego, siódmego miecza Waylanda. Ten miecz to Albion, który jest w posiadaniu Robin Hooda.

7. Największy wróg
Król żąda natychmiastowego schwytania Robin Hooda i jego bandy. W przeciwnym razie Szeryf pożegna się ze swoim stanowiskiem i wyjedzie walczyć do Normandii. W skutek tego w szybkim tempie kolejno zostają schwytani wszyscy najbliżsi przyjaciele Robina. Ucieczką ratują się jedynie Robin, Marion i Much. Robin zmusza Marion i Mucha do szukania schronienia a sam staje oko w oko z Szeryfem i jego żołnierzami...

Seria 3

1-2. Syn Herna
Po śmierci Robina z Loxley, każde z członków jego bandy podąża swoją drogą. Robert Of Huntingdon, zostaje nowym wybrańcem Herne'a, jednak jak twierdzi - nikt nie jest w stanie zastąpić Człowieka W Kapturze. Marion, która powróciła do swego ojca, odrzuca zaloty lorda Owena z Clun. W desperacji lord Owen porywa Marion, a Robert z Huntingdon musi zebrać bandę aby ją uwolnić.

3. Moc Albionu
Przed śmiercią, Robin z Loxley oddał swój miecz Albion ukochanej Marion. Ta chciała go oddać Robertowi, który w dalszym ciągu twierdzi, że Loxley jest niezastąpiony. Gisburne uważa Roberta za nowego Robin Hooda, lecz nikt mu nie wierzy. Marion wraz z Robertem zostają schwytani...

4. Dziedzictwo
Stary człowiek mieszka wraz z córką w zamku Caerleon. Zostają zaatakowani przez bandytów, których celem ich jest rzekomy bezcenny skarb. Na pomoc przybywa Robin Hood.

5. Szeryf z Nottingham
Robert de Rainault, po wielu niepowodzeniach w schwytaniu Robin Hooda zostaje zdymisjonowany i zastąpiony przez Philipa Marka "Rzeźnika z Lincoln". Ten natychmiast nakazuje pojmać 6 wieśniaków z Wickham i oznajmia, że jeśli Robin Hood sam się nie podda powiesi ich następnego południa.

6. Krzyż Św. Cyryka
Robin z banitami ratują z rąk złoczyńców kobietę, przy świątyni Św. Cyryka. Wyznaje ona Tuckowi a potem Robinowi mroczny sekret. Gisburne tymczasem zmierza drogą do Abbey skraść święty krzyż. Robin musi go powstrzymać.

7. Cromm Cruac
Much zostaje uwięziony w magicznej pułapce. Banici szukają dla niego pomocy w wiosce Cromm Cruac. Robin musi zmierzyć się z czarnoksiężnikiem Gulnarem.

8. Zdrada
Król John, wściekły z powodu zaginięcia kilku przesyłek podatków z Nottingham, planuje ukrócenie popularności dobroczynnych banitów. Wysyła żołnierzy na czele z Rogerem de Carnac, którzy w przebraniach Robina bandy, mają siać niepokój i zniszczenie wśród wieśniaków z lasów Sherwood.

9. Adam Bell
Młody siostrzeniec Szeryfa z Nottingham, Martin, zostaje porwany przez Adama Bella, byłego banitę z Sherwood, który teraz pracuje na swój rachunek. Szeryf, porywając Mucha, szantażuje Robina aby uwolnił Martina z rąk Bella.

10. Pretendent
Król John anuluje małżeństwo z królową Hadwisą, która planuje zemstę na królu jak i nowej królowej, Isabelli. Zamierza zamordować Isabellę, zmuszając do tego Robin Hooda.

11. Rutterkin
'Mad Mab' to pustelniczka, żyjąca wraz ze swymi świniami oraz ze swym "dzieckiem" Rutterkinem. Edgar z Huntingdonm, wuj Roberta, chwyta i więzi Rutterkina wraz z Mab, oskarżając pustelniczkę o czary. Ojciec Roberta - Earl, zostaje oskarżony o próbę zabójstwa króla Johna, aresztowany i skazany na śmierć. Na pomoc wyruszają banici.

12-13. Czas Wilka
Gulnar i jego poplecznicy oddani teraz staronorweskiemu bogowi Fenrisowi po wymordowaniu mnichów za swą siedzibę obierają Grimstone Abbey. Wierzą, że cały kraj podąży za Fenrisem podczas "czasu wilka".


blog comments powered by Disqus