Recenzja wydania DVD filmu "Robocop"

Autor: Hagath
Korekta: Pityez
21 sierpnia 2014

Rzadko się zdarza, by remake doścignął lub przewyższył oryginał, jednak Robocop pokazał, że jest to możliwe. Obraz José Padilhy to dobry film akcji z interesującymi postaciami oraz perfekcyjnymi efektami specjalnymi, ze światem wykreowanym w taki sposób, by przyszłość wydawała się widzom jak najbardziej realistyczna. Wydanie DVD jest równie udane, zawiera ciekawe dodatki i nie kosztuje wiele. To wszystko powinno wystarczyć, by wziąć pod uwagę jego zakup.

Akcja filmu toczy się w 2028 roku, kiedy robotyka już na stałe zagościła w oddziałach wojskowych. Odpowiedzialna za ten stan rzeczy firma Omnicorp nie chce na tym poprzestać. Pragnie, by roboty zastąpiły również policjantów. Amerykańscy obywatele są jednak nieufni wobec tego typu technologii, więc firma potrzebuje czegoś, co trafi w gust opinii publicznej – połączenia człowieka i robota. Traf chce, że detektyw Alex Murphy staje się w tym czasie ofiarą zamachu grupy przestępczej, a jedyną szansą na jego przeżycie są technologiczne ulepszenia.

Robocop to nie tylko wartka akcja, ale również świetna obsada i dająca do myślenia fabuła. Tytułową rolę gra Joel Kinnaman, który sprawdza się naprawdę dobrze i tworzy bardzo realistyczną kreację swojego bohatera. Wiarygodnie przedstawia walkę o swoje człowieczeństwo i pokazuje wyższość człowieka nad maszynami. Aktorowi towarzyszą takie gwiazdy jak Gary Oldman, Michael Keaton oraz Samuel L. Jackson, a każdy z nich wciela się w jakąś barwną, wyrazistą postać. Dobrze dobrana obsada sprawia, że film staje się jeszcze bardziej realistyczny, skłaniając przy tym do przemyśleń na temat dalszego rozwoju technologii i robotyki, a także zagrożeń z tym związanych.

Wydanie DVD Robocopa jest naprawdę udane. Jedynym minusem jest chyba tylko brak polskiego menu, co rzadko się zdarza wśród wydań polskiego dystrybutora Monolith Video. Poza tym, wszystko jest jak należy. Widz ma do wyboru napisy i polskiego lektora, przy czym obie wersje zostały wykonane naprawdę profesjonalnie. Wydanie DVD oferuje również sporą ilość materiałów dodatkowych – usunięte sceny oraz reklamy produktów OmniCorpu (m.in. egzoszkieletu, mechnicznych żołnierzy EM-208 czy maszyn kroczących ED-209). Każdy z dodatków można obejrzeć w polskiej wersji językowej, co zasługuje na uznanie, gdyż nadal nie jest to zasadą u polskich dystrybutorów.

Dobra produkcja i profesjonalne wydanie DVD – czego można chcieć więcej? Robocop to inteligentny film akcji, z którym warto się zapoznać, a jeśli można do tego obejrzeć go wraz z dobrze dobranymi dodatkami, to warto zastanowić się nad zakupem.

Zobacz także:

Recenzja filmublog comments powered by Disqus