Rosario Tijeras - głosy o filmie

plakat filmu Rosario Tijeras - głosy o filmie

Uwielbiam ten film, ponieważ ukazuje on duszę Rosario Tijeras. Film jest intensywny, ostry, brawurowy, zwarty, atakuje cię emocjami więc kiedy doczekasz końca, czujesz się całkowicie wyczerpany. I Flora… Nie jestem wstanie zwykłymi słowami opisać jej ogromnego talentu. Chcę tylko powiedzieć, że jest wspaniałą aktorką. Zawsze powtarzałem, że kiedy piszę, widzę charaktery, to jak patrzenie przez zamglone lustro. I muszę powiedzieć, że Flora była bardzo blisko, jej wyciągnięta dłoń dotknęła lustra pokazując kim jest naprawdę Rosario Tijeras.

Jorge Franco, pisarz, autor książki Rosario Tijeras

Kiedy dowiedziałem się, że Rosario będzie kręcona w Medellín, pomyślałem że znów będziemy mieć zagranicznych producentów na naszych ulicach, zachwyconych własnymi wyobrażeniami na temat śmierci, zupełnie tak, jak stało się to w przypadku La Virgen de los Sicarios. Szczęśliwie Rosario Tijeras nie pokusiła się o tak chorobliwy upadek – pokazuje duszę kobiety, która miota się w wirze przeciwności losu, dokładnie jak kobiety z naszej społeczności, które żyją z dnia na dzień… Jestem pewien że Rosario jest piękną love story, smutną ale wartą zapamiętania.

Juan Diego Mejia, Ministerstwo Kultury miasta Medellín

Rosario Tijeras to fantastyczny film. Podoba mi się sposób, w jaki twórcy zbliżają się do punktu kulminacyjnego. Nie ma tu zdjęć, które deformują obraz miasta lub ukazują je jako miasto pełne przemocy. To po prostu piękna historia miłosna, dla której tłem jest Medellín.

Sergio Fajardo Valderrama, Burmistrz miasta Medellín, Kolumbia

Emilio Maille kreuje postać Rosario jako symbol cierpienia i buntu. To kobieta, która – poniżona, sprzedana, poniewierana – postanawia sprzeciwić się swoim oprawcom i odpłacić im pięknym za nadobne. Chcecie mieć wojnę? Będziecie ją mieć. Ta kobieta-wojowniczka to symbol miasta, które nie rezygnuje z walki i nie poddaje się śmierci, czy też raczej pokonane znajduje siłę do ostatniej, śmiertelnej batalii. Miasto, kobieta, tragiczny los – to wszystko umiejscowione w świetnie opowiedzianym filmie.

Hector Abad, pisarz


blog comments powered by Disqus