Czerwona róża

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 8 sierpnia 2002
W sprzedaży od: 8 sierpnia 2002

Format obrazu: 1.33:1
Języki napisów: angielski, chorwacki, czeski, grecki, hebrajski, hiszpański, polski, portugalski, turecki, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o.

Dodatki

  • galeria projektów plastycznych "Niedobry Dom", reportaż z planu, "Klucz do nawiedzonego domu" - dziennik Hellen Rimbauer

Reżyseria: Craig R. Baxley
Scenariusz: Stephen King
Muzyka: Gary Chang
Zdjęcia: David Connell
Montaż: Sonny Baskin
Scenografia: Craig Stearns
Kostiumy: Ronald Leamon
Casting: Lynn Kressel
Producent: Thomas Brodek, Robert Phillips
Producent wykonawczy: Mark Carliner, Stephen King

Obsada:

Nancy Travis jako Dr Joyce Reardon
Matt Keeslar jako Steve Rimbauer
Kimberly Brown jako Annie Wheaton
David Dukes jako Profesor Miller
Judith Ivey jako Cathy Kramer
Melanie Lynskey jako Rachel Wheaton
Matt Ross jako Emery Waterman
Julian Sands jako Nick Hardaway
Kevin Tighe jako Victor Kandinsky
Julia Campbell jako Ellen Rimbauer

Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Doktor Joyce Reardon, profesor psychologii przenosi grupę podopiecznych do zaniedbanego ośrodka Czerwona Róża. W trakcie ich pobytu pojawia się duch właścicielki Czerwonej Róży. Ujawniają się okrutne sekrety tych, którzy tam żyli i zmarli.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Jako, że Czerwona Róża jest mini serialem telewizyjnym, nie powinien dziwić pełnoekranowy transfer obrazu. Nie wiem tylko, czy przypadkiem dodanie czarnych pasów nie dodałoby jeszcze większego klimatu... Zostawmy jednak tę kwestię w spokoju, bo jest rzecz o wiele bardziej niepokojąca. Otóż twórcy wydania DVD kompletnie się nie postarali i zaserwowali nam obraz spod znaku "śladu kompresji";( Ziarno widać na każdym kroku, a jakość obrazu pod względem ostrości nie należy do najlepszych. Widać, to szczególnie wtedy, kiedy kamera robi gwałtowniejsze ruchy. Czy mogę jednak coś pochwalić? Na szczęście tak, bowiem kolorystyka jest nienaganna, zachwyca szczególnie zieleń i czysta biel.
Ocena: 3/5

Dźwięk

klatka z filmu Klawiszowe dźwięki umilają projekcje filmu. Dźwięki strun przyjemnie pobrzmiewają w głośnikach. Panorama została dobrze zachowana i kanały pracują tak, jak powinny. Może trochę tyły zaniedbano... Ogólnie jest dobrze, ale na fajerwerki nie nastawiajmy się. W końcu, to film na podstawie twórczości Kinga;)
Ocena: 4/5

Dodatki

Nie jest może tego bardzo dużo, ale po 4 godzinach filmu i tak wiele nie da się wysiedzieć: mamy reportaż z planu filmowego, i galerię projektów plastycznych oraz pamiętnik Ellen Rimbauer.
Ocena: 3/5

Podsumowanie

Podsumuje krótko: to film, do którego scenariusz napisał sam mistrz - Steven King... W tej kwestii więcej słów nie potrzeba. Szkoda tylko, że zaprezentowano nam to wszystko w nie najlepszej jakości obrazie. Dodatków też mogłoby być ciut więcej...
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus