Żyć szybko, umierać młodo

okładka
DVD Info

Format obrazu: 1.85:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), angielski (DTS)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 20 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Vision

Dodatki

  • zwiastun, sylwetki aktorów i twórców, Jak powstawał film, wypowiedzi aktorów i twórców, Mówi reżyser, inne DVD

Reżyseria: Roger Avary
Scenariusz: Roger Avary
na podstawie książki Breta Eastona Ellisa "The Rules of Attraction"
Zdjęcia: Robert Brinkmann
Montaż: Sharon Rutter
Scenografia: Sharon Seymour
Kostiumy: Louise Frogley
Casting: Rick Montgomery
Producent: Greg Shapiro
Producent wykonawczy: James Deutch, Marsha Oglesby

Obsada:

James Van Der Beek jako Sean Bateman
Jessica Biel jako Lara
Shannyn Sossamon jako Lauren Hynde
Ian Somerhalder jako Paul Denton
Clifton Collins Jr. jako Rupert
Faye Dunaway jako Pani Denton

Sean Bateman (James Van Der Beek) jest studentem w Camden College, szanowanej prywatnej uczelni gdzieś na Wschodnim Wybrzeżu. Sean jest zauroczony śliczną Lauren Hynde (Shanynn Sossamon). Lauren, inteligentna i nieprzystępna dziewczyna, zdecydowanie preferuje towarzystwo Victora (Kip Pardue), przystojnego, lecz zainteresowanego głównie sobą kobieciarza. Victorem interesuje się również Lara (Jessica Biel), niezbyt inteligentna współlokatorka Lauren. Victor nie ma nic przeciwko takiemu układowi. Lauren spotykała się wcześniej ze snobowatym Paulem Dentonem (Ian Somerhalder), ale Paul, biseksualista, aktualnie ma wyraźną ochotę na związek z Seanem. Tymczasem na campusie pojawia się dealer narkotykowy, Rupert (Clifton Collins Jr.). Rupert szybko odkrywa, że środowisko jego uniwersyteckich kolegów jest idealnym miejscem na sprzedaż większej ilości prochów. Sean, stały klient, Ruperta popada w poważne tarapaty finansowe i decyduje się pomóc w rozprowadzaniu nielegalnego towaru, by spłacić swoje długi. Tymczasem Paul coraz bardziej pogrąża się w uzależnienie od marihuany.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Do obrazu zastrzeżeń raczej nie mam. Transfer jest poprawny, kolory również dobrze się prezentują. Czasami wyskoczy ziarno, ale zdarza się to naprawdę sporadycznie.
Ocena: 4.5/5

Dźwięk

Z trzech ścieżek do wyboru, najlepiej prezentuje się oczywiście ta w DTS. Cechują ją dobre, silne basy w piosenkach oraz dobre panoramowanie - imprezowy gwar wypada bardzo dobrze, otaczając nas ze wszystkich stron. Więcej w sumie nie da się powiedzieć. Nie jest to film akcji, a więc i efektów dźwiękowych godnych uwagi tutaj nie uświadczymy. Ogólnie - poprawnie, lecz nic więcej.
Ocena: 4/5

Dodatki

Raczej standardowe. Z bardziej godnych uwagi zasługuje "Jak powstawał film" i "Mówi reżyser". "Wypowiedzi aktorów i twórców" jak zwykle traktują o zachwalaniu swojego produktu i siebie nawzajem;-) Ponadto na płycie znajdziemy biografie twórców, zwiastun kinowy i katalog DVD, pozycji oferowanych przez dystrybutora.
Ocena: 3/5

Podsumowanie

Jeśli lubisz filmy o seksie, narkotykach i imprezowaniu - to jest coś dla Ciebie. Ale uważaj, bo "Żyć szybko, umierać młodo" czasem zmusza do myślenia. Wydanie DVD stoi na dobrym poziomie. Jedyne, do czego można się poważnie przyczepić, to dodatki - jest ich o wiele za mało;(
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus