Problemy amerykańskiej młodzieży

Autor: aDiego
plakat filmu Problemy amerykańskiej młodzieży

Akcja filmu rozgrywa się wokół studiów w Camden College, uczniowskich problemów i co weekendowych imprez. Sean Bateman - diler narkotykowy, mający obecnie problemy z bossem narkotykowym, Rupertem - jest zauroczony śliczną Lauren Hynde, inteligentną, nieprzystępną i pilnującą swej cnoty dziewczyną? Laura jednak preferuje towarzystwo Victora, przystojnego, lecz zainteresowanego głównie sobą kobieciarza. Lauren spotykała się wcześniej ze snobowatym Paulem Dentonem , ale ten okazuje się być biseksualistą i aktualnie ma wyraźną ochotę na związek z Seanem.
Każdemu z tych bohaterów poświeconą osobne miejsce, a akcja filmu prezentowana jest od... Nie, nie od początku, a wręcz przeciwnie - od niemalże samego końca (nawet napisy końcowe lecą od tyłu;-). Komuś może wydać się dziwne, że zastosowano taki zabieg i początek filmu jest jego końcem. Fakt - dziwne, ale wcale nie takie głupie. Dzięki temu jesteśmy wciągani w opowieść od zupełnie innej strony. Dowiadujemy się, dlaczego doszło do takich, a nie innych rozwiązań sytuacji, a nie czekamy niecierpliwie na końcówkę. Jak dla mnie bomba!

W filmie przedstawiono w przerysowany sposób, amerykańską młodzieży - jej żądze, problemy i skutki nieodpowiednich zachowań, czy też popełnianych błędów.
Seks, narkotyki i imprezy. To wszystko znajdziesz właśnie w tym filmie. Żyć szybko, umierać młodo nie jest jednak banalnym komediodramatem i mimo swej "zdegenerowanej" otoczki stawia nam pewne pytania i zmusza do odpowiedzi na nie. Jak myślicie, czy będzie happyend tej historii? Ja już wiem, że...

Przekonajcie się sami, gorąco polecam!


blog comments powered by Disqus