Nocny pościg - Wydanie DVD

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 21 sierpnia 2015

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1), rosyjski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: bułgarskie, chorwackie, estońskie, litewskie, polskie, rosyjskie, słoweńske, tureckie, ukraińskie, łotewskie
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Sceny niewykorzystane

Reżyseria: Jaume Collet-Serra
Scenariusz: Brad Ingelsby
Muzyka: Alan Silvestri
Zdjęcia: Martin Ruhe

Obsada:

Liam Neeson jako Jimmy Conlon
Genesis Rodriguez jako Gabrielle
Joel Kinnaman jako Mike Conlon
Boyd Holbrook jako Danny Maguire
Ed Harris jako Shawn Maguire
Vincent D'Onofrio jako detektyw Harding
Common jako pan Price
Bruce McGill jako Pat Mullen

 
 
JEDNA NOC BY WYRÓWNAĆ RACHUNKI
 
Nominowany do Oscara® Liam Neeson i czterokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Ed Harris spotkali się na planie trzymającego w napięciu sensacyjnego filmu Nocny pościg. Obraz w reżyserii Jaume’a Collet-Serry, który współpracował już z Liamem Neesonem przy produkcjach Tożsamość i Non-Stop jest już dostępny na Blu-ray™ i DVD!
 
Jimmy „Grabarz” Conlon (Liam Neeson) był kiedyś postrachem Nowego Jorku. Jako zabójca na usługach irlandzkiej mafii wyprawił na tamten świat więcej ludzi niż ktokolwiek inny, a co więcej nigdy nie odpowiedział za swe winy przed sądem. Teraz jednak Conlon jest już na gangsterskiej emeryturze, którą spędza głównie upijając się do nieprzytomności. Zawsze może jednak liczyć na pomoc swojego dawnego szefa i najlepszego przyjaciela Shawna Maguire’a (Ed Harris). 
 
Niestety, ich przyjaźń zostaje wystawiona na poważną próbę. Kiedy w obronie swojego syna Mike’a (Joel Kinnaman) Jimmy zabija jedynego syna Maguire’a, na obu mężczyzn zostaje wydany wyrok a za ich głowy wyznaczona wysoka nagroda. Jednak „Grabarz” nie zamierza się poddać bez walki. Zdesperowany prosi o pomoc depczącego mu od lat po piętach detektywa Hardinga (Vincent D’Onofrio). Obiecuje mu, że jeśli pomoże mu ocalić rodzinę przyzna się do wszystkich morderstw jakich dopuścił się przed laty….
 
Galapagos Film przedstawia wydanie Blu-ray™ i DVD trzymającego w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty sensacyjnego filmu Nocny pościg w reżyserii mistrza gatunku Jaume’a Collet-Serry. Główne role w obrazie zagrali nominowany do Oscara® Liam Neeson oraz nominowany do czterech Oscarów® Ed Harris. 
 
 
Obok nich w obsadzie Nocnego pościgu znaleźli się Joel KinnamanBoyd Holbrook,, Bruce McGil, nominowany do nagrody Emmy Vincent D’Onofrio, uhonorowany Oscarem® Common oraz Genesis Rodriguez.
 
- Spodobało mi się, że ta historia jest naładowana akcją, a przy tym pozwala przyjrzeć się bliżej zagmatwanej relacji dwóch mężczyzn, którzy są dla siebie jak bracia, oraz relacji, w której ojciec próbuje pojednać się z synem, mimo że dzielą ich różne sprawy z przeszłości. To złożona i bogata opowieść, ekscytująca i pełna niedomówień – mówi o swoim najnowszym filmie Liam Neeson.
 
- To był jeden z najlepszych scenariuszy, jakie kiedykolwiek przeczytałem. Był niesłychanie wyrazisty. Centralny motyw grzechów ojców, które powracają, aby prześladować ich synów, działał na wyobraźnię, a wszyscy bohaterowie mieli bogate osobowości – dodaje reżyser Jaume Collet-Serra.
 
Nocny pościg to już trzeci wspólny film Jaume’a Collet-Serry i Liama Neesona. Obaj artyści współpracowali już przy okazji sensacyjnych produkcji Tożsamość i Non-Stop a prywatnie są serdecznymi przyjaciółmi. Nic więc dziwnego, że kiedy Collet-Serra przeczytał scenariusz Brada Ingelsby’ego od razu pomyślał o obsadzeniu w głównej roli w jego ekranizacji właśnie Liama Neesona. - Nie zastanawiałem się ani chwili. Liam jest nie tylko świetnym aktorem, ale ma też synów i wiedziałem, że będzie w stanie zaangażować się w tę historię na zupełnie innym poziomie – mówi reżyser. 
 
W postać szefa mafii, przyjaciela głównego bohatera a później jego największego wroga wcielił się czterokrotnie nominowany do Oscara® Ed Harris
- Jest znakomitym aktorem i potrafi budzić respekt. Zarówno on, jak i Liam świetnie radzą sobie w rolach silnych facetów. Razem potrafią wyzwolić nie tylko akcję, ale i dramaturgię. Połączenie tych dwóch osobowości sprawia, że film nabiera potężnego dynamizmu – wyjaśnia decyzję o powierzeniu mu roli reżyser. 
 
Autorem scenariusza Nocnego pościgu jest Brad Ingelsby. Prawa do realizacji filmu na podstawie skryptu Studio Warner Bros. kupiło jeszcze w styczniu 2012 roku za sześciocyfrową kwotę. 
- Uwielbiam takie historie, ponieważ przewija się w nich temat lojalności i tego, jak podejmowane przez nas życiowe decyzje wpływają na losy naszych rodzin. Możesz uciekać od swojej przeszłości, ale nigdzie się przed nią nie ukryjesz. Jeśli jednak będziesz miał szczęście, może dostaniesz drugą szansę – mówi producent Michael Tadross.  
 
 
Prace na planie filmu rozpoczęły się 3. października 2013 roku w całości zostały zrealizowane na terenie Nowego Jorku i w jego okolicach. Początkowo akcja filmu miała się rozgrywać w rodzinnym mieście scenarzysty Brada Ingelsby’ego w światku włoskich gangsterów, ale gdy twórcy podjęli decyzję o zmianie scenerii, Ingelsby zbadał temat i wplótł w swoją historię irlandzką mafię. Z kolei ekipa producencka eksplorowała bogaty świat Westies, cieszących się złą sławą brutalnychmafiosów, którzy trzęśli dzielnicą Hell’s Kitchen w latach 70. XX wieku.
- Chociaż ta mafia praktycznie przestała istnieć, wielu z tamtych ludzi przeniosło się do Queens, więc my też przenieśliśmy nasze poszukiwania do tej dzielnicy – mówi reżyser Jaume Collet-Serra. - Queens jest pełne irlandzkich pubów i przesiąknięte irlandzką kulturą. Zauważyłem, że wiele z tych miejsc znajduje się przy torach lub pod torami nadziemnej kolejki miejskiej. Ten obraz pozwolił mi w jednej chwili nadać naszej historii miejsce i strukturę. Nadziemne kolejki i pociągi metra stały się metaforą powiązań między mafiosami – dodaje reżyser.
 
Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednej nocy, ale zdjęcia do niego trwały blisko 50 dni. Ekipa pracowała na Brooklynie, w Bronksie, Queens i Manhattanie. 
- Było dla nas ważne, by akcja filmu pod tytułem Nocny pościg nie rozgrywała się tylko na dystansie pomiędzy Brooklynem a Queens. Chcieliśmy, żeby trasa naszego pościgu przecinała cały Nowy Jork. Kręciliśmy niemalże wszędzie – wspomina reżyser. 
 
Jedną  z najtrudniejszych scen z jakimi musiała się zmierzyć ekipa filmu była spektakularna sekwencja pościgu na ulicach Brooklynu. Uciekającymi są policjanci, w których wozie uwięziony jest syn Jimmy’ego, a ścigającym jego zdesperowany ojciec. 
- Zawsze to gliniarze ścigają bandytów, fajnie więc było zobaczyć, jak to bandyta ściga gliniarzy. Chciałem, żeby ten pościg również odbywał się pod torami kolejki nadziemnej, a scena, w której auto wbija się w budynek, była naprawdę widowiskowym zakończeniem – mówi Jaume Collet-Serra.
 
- Zawsze miałem słabość do zagmatwanych konfliktów rodzinnych ukazywanych w filmach, zwłaszcza jeśli można je wzbogacić odrobiną akcji. Uważam, że nasz film ma te wszystkie elementy - mówi o swoim najnowszym filmie Liam Neeson. - Sądzę, że nawet jeśli widzowie przyjdą na niego dla samej akcji, dadzą się ponieść emocjom i będzie to dla nich niezła przejażdżka – dodaje reżyser Jaume Colet-Serra.
 
 
 

Recenzjeblog comments powered by Disqus