Ława przysięgłych


plakat filmu Ława przysięgłych
Reżyseria: Gary Fleder
Scenariusz: Matthew Chapman, Rick Cleveland, Brian Koppelman, David Levien
na podstawie powieści Johna Grishama
Muzyka: Christopher Young
Zdjęcia: Robert Elswit
Montaż: William Steinkamp, Jeff Williams

Obsada:

John Cusack jako Nicholas Easter
Rachel Weisz jako Marlee
Gene Hackman jako Rankin Fitch
Dustin Hoffman jako Wendell Rohr
Jeremy Piven jako Lawrence Green
Cliff Curtis jako Frank Herrera

Dystrybutor: Cinepix
Rok produkcji: 2003
Data premiery polskiej: 26 marca 2004
Tytuł oryginalny: Runway Jury
Czas trwania filmu: 127 min.
Produkcja: USA
Gatunek: dramat sądowy

Młoda wdowa z Nowego Orleanu wytacza proces potężnej korporacji, której szefów obarcza winą za tragiczną śmierć męża. Żąda odszkodowania w wysokości wielu milionów dolarów. Taki proces można wygrać, zanim jeszcze się rozpocznie – trzeba tylko starannie dobrać przysięgłych, umiejętnie nimi manipulować, a w końcu przeciągnąć na swoją stronę.

Wdowę reprezentuje Wendall Rohr (Hoffman), prawnik starej daty, który nade wszystko stawia zasady moralne i w pracę wkłada całe swoje serce. Wszystko wskazuje na to, że jego przeciwnikiem jest adwokat pozwanego, ale tak naprawdę ów adwokat jest tylko i wyłącznie figurantem: całym procesem steruje Rankin Fitch (Hackman), błyskotliwy i bezwzględny "konsultant sądowy".

Z wyposażonego w najnowsze zdobycze techniki centrum dowodzenia Fitch i jego ludzie monitorują potencjalnych ławników. Fitch wie o nich wszystko i nie zawaha się użyć zdobytych informacji, byle tylko ława przysięgłych składała się z ludzi gotowych wydać werdykt korzystny dla jego klienta.blog comments powered by Disqus