Godziny szczytu


plakat filmu Godziny szczytu
Reżyseria: Brett Ratner
Scenariusz: Jim Kouf, Ross LaManna
Muzyka: Lalo Schifrin
Zdjęcia: Adam Greenberg
Montaż: Mark Helfrich

Obsada:

Ken Leung jako Sang
Jackie Chan jako Lee
Tom Wilkinson jako Griffin/Juntao
Tzi Ma jako Konsul Han
Julia Hsu jako Soo Yung
Chris Tucker jako Detektyw James Carter
Chris Penn jako Clive Cod

Dystrybutor: Vision
Rok produkcji: 1998
Data premiery polskiej: 26 marca 1999
Tytuł oryginalny: Rush Hour
Czas trwania filmu: 97 min.
Produkcja: USA
Gatunek: akcja, komedia, sensacyjny
Seria: Godziny szczytu

Hongkong w przededniu rozstania się z brytyjską administracją. Podczas nocnej obławy w jednym z tamtejszych portów, starszy detektyw Lee (Jackie Chan) odzyskuje ładunek bezcennych skarbów sztuki chińskiej, który chciał przechwycić Sang (Ken Leung) - bandyta będący na usługach Juntao, tajemniczego "geniusza zbrodni".

Ustępujący brytyjski zarządca Hongkongu Thomas Griffin (Tom Wilkinson) wydaje przyjęcie na cześć chińskiego konsula Hana (Tzi Ma), który ma wkrótce wyjechać na placówkę do Los Angeles. Han gratuluje detektywowi Lee, swemu przyjacielowi, udanej akcji w porcie.

W dwa miesiące później, w Los Angeles, Sang z pomocą swoich ludzi porywa na ulicy jedenastoletnią córkę Hana, Soo Yung (Julia Hsu) i żąda za nią pięćdziesięciu milionów dolarów okupu. Ku zmartwieniu FBI, Han nalega na sprowadzenie z Hongkongu detektywa Lee, z którym mała Soo jest bardzo zaprzyjaźniona. Życzenie konsula zostaje spełnione, lecz FBI, nie chcąc, aby obcokrajowiec Lee przejął całkowitą kontrolę nad śledztwem w sprawie porwania, które miało miejsce w USA, przydziela mu do pomocy sympatycznego, ale nieobliczalnego i niemiłosiernie gadatliwego detektywa Jamesa Cartera (Chris Tucker) z LAPD.blog comments powered by Disqus