Szepty w mroku

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 29 sierpnia 2005
W sprzedaży od: 19 października 2005

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 15 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zapowiedzi
  • zwiastun

Reżyseria: Pascal Laugier
Scenariusz: Pascal Laugier
Muzyka: Joseph LoDuca
Zdjęcia: Pablo Rosso
Montaż: Sebastien Prangère

Obsada:

Virginie Ledoyen jako Anna
Lou Doillon jako Judith
Catriona MacColl jako Francard
Dorina Lazar jako Helenka
Virginie Darmon jako Mathilde
Jérôme Soufflet jako Daniel
Marie Henry jako Marie

Francja, lata 60. XX wieku. Opuszczony sierociniec, położony na odludziu gdzieś w Alpach. Długie, puste korytarze, sypialnie wypełnione rzędami metalowych łóżek - niemi świadkowie żelaznej dyscypliny, jaka panowała tu jeszcze do niedawna. Uporządkowanie sierocińca powierzono delikatnej, zamkniętej w sobie Annie. Razem z nią mieszkają prostolinijna kucharka Helenka oraz Judith – jedyna dziewczynka, która jeszcze nie opuściła sierocińca. Ale tylko Anna doświadcza czegoś niewytłumaczalnego – każdej nocy słyszy dziecięce głosy, śmiechy, płacz rozbrzmiewające w pustych pomieszczeniach. Może to tylko wytwór wyobraźni nadwrażliwej dziewczyny, a może porzucony sierociniec kryje jakąś mroczną tajemnicę...


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

Do obrazu nie ma większych zarzutów. Jego jakoś można generalnie określić jako dobrą choć bez rewelacji. Brakuje może dobrej ostrości i momentami dalsze plany są gorzej widoczne. Paleta kolorów raczej wyblakła, ale to zamierzony efekt ze względu na charakter filmu i miejsce akcji.
Ocena: 4/5

Dźwięk

Oryginalna ścieżka dźwiękowa zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1 (także wersja z polskim lektorem) i prezentuje się dość dobrze. Już w pierwszej scenie podczas burzy dają o sobie znać wszystkie głośniki efektowe. Doskonały efekt grzmotów i padającego deszczu. Podczas całego filmu wszystkie głośniki będą odzywać się dość często ale raczej z powodu tworzącej klimat muzyki niż efektów dźwiękowych. Wersja z polskim lektorem jest nagrana na ściszonym podkładzie oryginalnym i jak to zazwyczaj bywa osłabia efekt całości.
Ocena: 4/5

Dodatki

Na płycie obok standardowego dostępu do scen dostajemy naprawdę niewiele, zwiastun filmu i zwyczajowo już w wydaniach Monolithu zapowiedzi filmów kinowych i DVD.
Ocena: 2/5blog comments powered by Disqus