Śmiertelna gra


plakat filmu Śmiertelna gra
Reżyseria: Benny Chan
Scenariusz: Ivy Ho
Producent: Benny Chan

Obsada:

Aaron Kwok jako Suen Siu-yan
Ekin Cheng jako To Hou-sung
Daniel Wu jako Coke
Gallen Law jako Yiu Ting-chung
Angelica Lee jako Fong / Amy
Jing Ning jako Ting

Rok produkcji: 2005
Tytuł oryginalny: Divergence / San cha kou
Czas trwania filmu: 101 min.
Produkcja: Hong Kong
Gatunek: kryminalny

Suen Siu-yan jest policjantem, któremu właśnie zamordowano kluczowego świadka koronnego mającego zeznawać przeciwko milionerowi Yiu. Co gorsza Suen odkrywa, że żona skorumpowanego prawnika broniącego biznesmena do złudzenia przypomina jego własną, zaginioną od lat, ukochaną.

Tymczasem płatny zabójca Coke odmawia zleceniodawcom opuszczenia miasta i postanawia zakończyć pewną niezałatwioną sprawę sprzed lat. Jednocześnie trwa policyjne śledztwo dotyczące tajemniczych, pozornie niezwiązanych ze sobą morderstw dokonanych przy użyciu garoty (drutu do duszenia). Szybko okazuje się, że drogi podejrzanego prawnika, policjanta ze złamanym sercem i nie do końca cynicznego zabójcy przecinają się.

To, jak zakończy się ich spotkanie, będzie dla każdego z tych mężczyzn nie tylko sprawdzianem charakteru, ale i umiejętności przeżycia w brutalnej wielkomiejskiej dżungli Hongkongu. Mieście, gdzie równie szybko można zdobyć rozkosz, sławę i bogactwo, jak i wylądować w zatoce...blog comments powered by Disqus