Scooby-Doo: Pora księżycowego potwora - Wydanie DVD

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 15 maja 2015

Języki napisów: arabskie, polskie, portugalskie, rumuńskie, węgierskie
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2.0
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • PODRÓŻE KOSMICZNE SĄ FAJNE!

Reżyseria: Paul McEvoy
Scenariusz: Mark Banker
Muzyka: Andy Sturmer

Obsada:

Frank Welker jako Scooby-Doo, Fred (głos)
Matthew Lillard jako Kudłaty (głos)
Grey DeLisle-Griffin jako Daphne (głos)
Mindy Cohn jako Velma (głos)
Malcolm McDowell jako Sly Baron (głos)
Fred Tatasciore jako Hudson Baron / Kosmita (głos)
Mark Hamill jako Zip Elvin (głos)
Jennifer Hale jako Shannon Lucas (głos)

Dubbing:

Jacek Bończyk jako Kudłaty (głos)
Ryszard Olesiński jako Scooby-Doo (głos)
Beata Jankowska-Tzimas jako Daphne (głos)
Jacek Kopczyński jako Fred (głos)
Agata Gawrońska Bauman jako Velma (głos)
Miłogost Reczek jako Sly Baron (głos)
Grzegorz Pawlak jako Hudson Baron (głos)
Jacek Król jako Zip Elvin (głos)
Aleksandra Radwan jako Shannon Lucas (głos)

 
Nowy animowany film pełnometrażowy o  przygodach niezwykłej piątki przyjaciół Scooby-Doo! Pora księżycowego potwora zadebiutuje na DVD już 15 maja. Zobacz, jak Scooby-Doo i Brygada wyruszają na podbój Kosmosu i przeżywają przygodę nie z tej ziemi!
 
Po wygranej w loterii, w której nagrodą było pięć ostatnich miejsc na pokładzie nowego kosmicznego statku należącego do miliardera Sly’a Barona, Scooby-Doo, Kudłaty, Fred, Daphne i Velma wyruszają w Kosmos. Zabawa w stanie nieważkości jest przednia, dopóki… tajemniczy kosmita nie zaczyna atakować statku! Gdy pojazd ulega zniszczeniu, załoga zostaje zmuszona do lądowania w bazie Sly’a Barona… po ciemnej stronie księżyca. Czy Brygada rozwiąże tę kosmiczną zagadkę? Czy Scooby-Doo i Kudłaty znajdą na Księżycu swoje ulubione przysmaki? Czy Fredowi kiedykolwiek uda się ściągnąć z głowy kosmiczny kask?! Aby się tego dowiedzieć, wyrusz w podróż do odległej galaktyki razem ze Scooby-Doo!
 
O SERII SCOOBY-DOO 
 
Według badań Grupy IQS prezentowanych na konferencji MIX Kids 2014 Scooby-Doo zajmuje trzecie miejsce w rankingu ulubionych bohaterów dzieci – zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Galapagos Films dokłada wszelkich starań, aby zapewnić młodym widzom oraz ich rodzicom dostęp zarówno do filmowych nowości, jak i starszych odsłon cyklu. W portfolio Galapagos Films znajdują się zarówno filmy pełnometrażowe ze Scooby-Doo (animowane i fabularne), jak i wydania z najlepszymi odcinkami, seria Brygada Detektywów oraz pakiety najciekawszych przygód.
 
TROCHĘ HISTORII...
 
Scooby-Doo to bohater, którego kochają miliony dzieci i dorosłych. Wiecznie głodny i skory do psot żółty dog niemiecki – prawdopodobnie najbardziej tchórzliwy detektyw wszech czasów – już od ponad 40 lat zabawia widownię na całym świecie! 
 
Pomysłodawcą serii o Scooby-Doo był Fred Silverman, legendarny producent telewizyjny, który pod koniec lat 60. ubiegłego wieku uznał, że ma już dość historii o superbohaterach. Postanowił wyprodukować nowy cykl będący połączeniem kryminału, komedii i filmu przygodowego. Swój pomysł przedstawił Williamowi Hannie i Josephowi Barberze, którzy z kolei zlecili Kenowi Spearsowi i Joemu Ruby wymyślenie postaci i napisanie scenariuszy do kilku odcinków. Pierwszy projekt – zatytułowany „Mysteries Five” –  został odrzucony przez prezesa stacji Franka Stantona jako zbyt mroczny i przerażający dla dzieci, jednak to nie zniechęciło Silvermana. Podczas jednego ze służbowych lotów producent przypadkowo usłyszał piosenkę Franka Sinatry „Strangers in the Night”, w której słychać frazę Dooby-Dooby-Doo. To zainspirowało go do stworzenia nowego bohatera, a jednocześnie zmiany tytułu i ogólnej koncepcji serialu na bardziej komediową.
 
Serial opowiadający o perypetiach Tajemniczej Spółki – Velmy, Freda, Daphne, Kudłatego oraz ich gadającego psa Scooby-Doo – okazał się strzałem w dziesiątkę i stał się jedną z najcenniejszych pozycji w portfolio Hanna-Barbera. Od czasu pierwszej emisji we wrześniu 1969 roku studio wyprodukowało (pod własnym szyldem, a od 2001 roku jako część Warner Bros. Animation) 11 serii telewizyjnych i ponad 20 filmów pełnometrażowych. Fenomen objął również inne gałęzie branży rozrywkowej. Obecnie na rynku dostępne są również tematyczne komiksy i gry komputerowe, a fani mogą czerpać radość z niezliczonych gadżetów z bohaterami Scooby-Doo – od napojów, przez odzież i akcesoria papiernicze, aż po szczoteczki do zębów.
 
Na płycie DVD znajdzie się również wyjątkowy dodatek specjalny – PODRÓŻE KOSMICZNE SĄ FAJNE!  –  w którym Mindy Cohn (oryginalny głos Velmy Dinkley) wprowadzi widzów do świata podróży kosmicznych w słynnym ośrodku szkoleniowym Space Camp® w Huntsville, w stanie Alabama. 
 
 
 
 

Recenzjeblog comments powered by Disqus