Tajemnica Rajskiego Wzgórza

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 19 października 2009
W sprzedaży od: 3 grudnia 2009

Język napisów: polski
Dystrybutor: Vision
Reżyseria: Gabor Csupo
Scenariusz: Graham Alborough, Elizabeth Goudge, Lucy Shuttleworth
Muzyka: Christian Henson
Zdjęcia: David Eggby
Montaż: Julian Rodd
Producent: Lucy Shuttleworth

Obsada:

Ioan Gruffudd jako Sir Benjamin
Dakota Blue Richards jako Maria
Tim Curry jako Coeur De Noir
Natascha McElhone jako Loveday
Juliet Stevenson jako Miss Heliotrope

Dubbing:

Joanna Jabłczyńska
Adam Ferency

Trzynastoletnia Maria Merryweather (Dakota Blue Richards), zgodnie z wolą jej zmarłego ojca, jedzie do swojego wuja, Sir Beniamina (Ioan Gruffud) do Księżycowego Dworu. W podroży towarzyszy jej guwernantka, Panna Heliotrop (Juliet Stevenson) i odziedziczona w testamencie, fascynująca stara księga "Kronika Księżycowego Dworu" (The Ancient Chronicles of Moonacre Valley).
Kiedy dziewczynka dociera do nowego domu, odkrywa, że jest to opisany w księdze Księżycowy Dwór. Kolejne karty "Kroniki" pomagają jej odkryć ciemną przeszłość majątku i historię rodzinnej klątwy, sięgającą feralnego ślubu sprzed blisko pięciuset laty.
Maria za wszelką cenę chce poznać wszystkie tajemnice rodu Merryweatherów i De Noirów, na którego czele stoi Czarny William (Tim Curry) i jego syn Robin (Augustus Prew). Wkrótce odkryje, że jest kolejną w rodzinie Księżycową Królewną, przed która stoi ważne zdanie.
Z pomocą nowych przyjaciół, Marmaduka (Andy Linden), Digweeda (Michael Webber), Księżycowej Królewny (Natascha McElhoe), olbrzymiego psa Wrolfa i białego rumaka, Maria decyduje się stawić czoło wyzwaniu i przed najbliższą pełnią księżyca zdjąć klątwę, by uratować Dolinę Moonacre od zagłady.
blog comments powered by Disqus