Siedem

okładka
DVD Info

Format obrazu: 2.35:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: IMP

Dodatki

  • sceny niewykorzystane
  • reklamówki telewizyjne
  • film o produkcji Siedem: ujęcia z planu filmowego
  • wywiady z twórcami i aktorami
  • sylwetki aktorów i reżysera: pełne filmografie, nagrody i nominacje
  • zwiastun.

Reżyseria: David Fincher
Scenariusz: Andrew Kevin Walker
Muzyka: Howard Shore
Zdjęcia: Darius Khondji
Montaż: Richard Francis-Bruce
Scenografia: Arthur Max

Obsada:

Brad Pitt jako Detektyw David Mills
Morgan Freeman jako Porucznik William Somerset
Gwyneth Paltrow jako Tracy Mills
Kevin Spacey jako John Doe

Film opowiada o duecie policyjnych detektywów – wybierającym się na emeryturę Sommersecie i młodym Millsie – prowadzących śledztwo w sprawie seryjnego mordercy usiłującego oczyścić świat z siedmiu grzechów głównych. Każda kolejna zbrodnia jest bardziej odrażająca od poprzedniej, a tropów, które mogłyby doprowadzić do rozwiązania zagadki prawie nie ma. Trzeba sięgnąć nie tylko do tradycyjnych metod kryminalistyki, ale zajrzeć też na karty Biblii, „Boskiej komedii” Dantego, czy pism Św. Tomasza z Akwinu.


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

Niestety jedyne, co można o nim powiedzieć to: średniactwo. Taki film jak "Siedem" przy swojej konstrukcji fabularnej i tym, że wszystko rozgrywa się w mroku i deszczu powinien mieć obraz jak żyleta. A nie ma. Nie zrozumcie mnie źle, nie jest tragicznie, ale o ile lepiej oglądałoby się ten film gdyby było inaczej. Szczegóły: w deszczu obraz traci ostrość, w ciemnościach, co jakiś czas wyskakuje ziarno itd. Generalnie w dzisiejszych czasach powinno być lepiej.
Ocena: 2.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Można powiedzieć: OK.! DD robi to, co powinno. Dobrze oddano dźwięk padającego deszczu, czujemy przyjemny dreszczyk, gdy bohaterowie znajdują się w ciasnych pomieszczeniach. Panoramowanie jest w porządku, przestrzeń jest zarysowana poprawnie, ładnie wypada kierunkowość. Ścieżka dialogowa jest bardzo czytelne, znakomicie działa głośnik centralny. Mimo tych zachwytów, uważa, że brak DTS-u nie jest niczym usprawiedliwiony. A szkoda, bo ten film na pewno ładnie brzmi w DTS-ie.
Ocena: 3.5/5

Dodatki

W dodatkach standard. Możemy obejrzeć zwiastun kinowy, do tego mamy pięć telewizyjnych reklamówek. Załączono dokument o produkcji tego filmu. Przedstawiono scenę niewykorzystaną. Możemy również prześledzić sylwetki aktorów, oraz zapoznać się z twórczością reżysera.
Ocena: 2.5/5

Podsumowanie

Przykre jest to, że tradycyjnie otrzymujemy okrojoną wersję. W USA "Siedem" jest wydawnictwem dwupłytowym, z porządnie podrasowanym obrazem i dodaną ścieżką DTS. Przykro słuchać, ale może pewnego razu...
Ocena:blog comments powered by Disqus