Cień wątpliwości

okładka
DVD Info

Seria: Alfred Hitchcock przedstawia:
Format obrazu: 4:3
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0)
Języki napisów: angielski, czeski, polski, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 18 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Universal Pictures Polska

Dodatki

  • Making of Beyond Doubt Hitchock's Favorite Film, scenopisy obrazkowe, zwiastun

Reżyseria: Alfred Hitchcock
Scenariusz: Sally Benson, Alma Reville
Muzyka: Dimitri Tiomkin
Zdjęcia: Joseph A. Valentine

Obsada:

Joseph Cotten jako wujek Charlie
Teresa Wright jako mała Charlie
Macdonald Carey jako detektyw Jack Graham

Kiedy wujek Charlie przybywa z wizytą do swoich krewnych w Santa Rosa, tak naprawdę zaczyna jedną ze swych najbardziej wciągających i niebezpiecznych wycieczek. W rolę wujka Charliego – oszusta i mordercy podróżującego z Filadelfii do Kalifornii, zawsze o krok przed stróżami prawa – wciela się Joseph Cotten. Ale wkrótce jego siostrzenica zaczyna podejrzewać, że jej wuj jest mordercą i zaczyna się zabawa w kotka i myszkę. W miarę jak jego siostrzenica zbliża się do odkrycia prawdy, psychopatyczny morderca nie ma wyboru – zaczyna planować zabójstwo swojej ulubionej krewnej. Jeden z najbardziej interesujących thrillerów psychologicznych Hitchcocka.


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

Tu niestety nie uświadczymy rewelacji. Obraz czarno-biały, zaprezentowany jest w telewizyjnym formacie 4:3. Do czynienia mamy z całą masą analogowych zanieczyszczeń, które początkowo przeszkadzają nam w odbiorze produkcji. Jednak biorąc pod uwagę wiek filmu możemy spokojnie wybaczyć taką "niedoróbkę".
Ocena: 2.5/5

Dźwięk

klatka z filmu Dźwięk podano w formacie stereofonicznym. I tak radzę go oglądać, ponieważ po włączeniu Dolby Pro Logic cała scena dźwiękowa zostaje upchana w głośniku centralnym, co bardzo znacząco pogarsza odbiór filmu, a zwłaszcza powoduje, że dialogi są zupełnie nieczytelne i zlewają się z otaczającym tłem. W stereo natomiast jest naprawdę poprawnie.
Ocena: 2.5/5

Dodatki

W dodatkach najciekawszy jest dokument "Making of", w którym to filmie dowiadujemy się, że "Cień wątpliwości" to jeden z ulubionych filmów mistrza. Dowiadujemy się jeszcze wielu ciekawych rzeczy, o których nie wspomnę, aby nie popsuć zabawy fanom Hitchcock'a.
Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus