Zatańcz ze mną - Monolith

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 24 sierpnia 2005

Format obrazu: 16:9
Dźwięk:angielski (DTS-ES), angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • Zwiastun
  • Zapowiedzi filmów kinowych Monolith
  • Zapowiedzi filmów DVD Monolith
  • materiał z planu
  • sceny tańca
  • teledysk

Reżyseria: Peter Chelsom
Scenariusz: Audrey Wells
na podstawie scenariusza Masayuki Suo "Shall We Dance"
Muzyka: John Altman, Peter Gabriel
Zdjęcia: John de Borman

Obsada:

Richard Gere jako John Clark
Jennifer Lopez jako Paulina
Susan Sarandon jako Beverly Clark
Lisa Ann Walter jako Bobbie
Stanley Tucci jako Link

Prawnik z Chicago John Clark (Richard Gere) wiedzie niemal idealne życie. Ma piękną kochającą żonę (Susan Sarandon) i dwójkę wspaniałych dzieci, odnosi imponujące sukcesy zawodowe. A jednak czegoś w tym wzorcowym życiu brakuje... Znużony monotonią dnia codziennego, John postanawia zrobić coś szalonego. Pewnego dnia wracając z pracy, wysiada bez namysłu z pociągu i w tajemnicy zaczyna uczęszczać na lekcje tańca, prowadzone przez młodą instruktorkę (Jennifer Lopez). Ten nagły impuls odmieni całe jego życie. Poważny prawnik wkracza w świat pełen nowych emocji, muzyki, przyjaźni i namiętności, i staje przed szansą spełnienia najskrytszych marzeń...
Uwagi:

Wydanie Monolith Video dostępne jest jedynie w sprzedaży.


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

Bardzo przyzwoity obraz, do palety barw nie można mieć żadnych zarzutów. W jaśniejszych scenach na drugim planie można dopatrzyć się ziarna (szczególnie ujęcia w metrze). Ostrość również, co najmniej przyzwoita.
Ocena: 4/5

Dźwięk

klatka z filmu Jako, że Monolith dał nam do wyboru zarówno dźwięk w formacie DD 5.1 jak i DTS ES nie omieszkałem przetestować obu. Jak można było się spodziewać w tego typu produkcji DTS ES nie różni się zauważalnie od swojego uboższego brata. Obie ścieżki brzmią bardzo dobrze, wszystkie 5 (7 w DTS ES) głośników ma, co robić z uwagi na liczne sceny taneczne a więc i muzyczne. Otaczająca nas muzyka sprawia, że czujemy się niczym na parkiecie. Dialogi wyraźne a przy polskiej ścieżce ściszone przez nagranego na nie lektora.
Ocena: 4/5

Dodatki

Zaskakująco bogato jak na monolith, ale wciąż daleko do innych bogatych w dodatki wydań. Oprócz zwyczajowych zapowiedzi i zwiastunu omawianego filmu dostajemy całkiem zgrabnie przygotowany materiał z planu, okraszony wywiadami i opatrzony polskimi napisami. Ponadto zebrane w jednym miejscu wszystkie sceny taneczne z filmu (a było tego sporo) plus teledysk z promującą film piosenką. Naprawdę nieźle, można powiedzieć dostatecznie posługując się szkolną terminologią.
Ocena: 3/5

Podsumowanie

Lekki przyjemny film, dobrze przygotowany i uzupełniony dość ciekawymi dodatkami, do których warto zajrzeć pomimo tego, że nie zatrzymają nas na długo.
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus