Kat Shoguna. Samotny Wilk i Szczenię

patronat gildii
okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 9 września 2011

Format obrazu: 16:9, 2 -35:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 2.0), polski lektor (Dolby Digital 2.0)
Język napisów: polskie
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: 9th PLAN
Reżyseria: Robert Houston
Scenariusz: Robert Houston, Kazuo Koike, Goseki Kojima, David Weisman
na podstawie mangi Kazuo Koike i Goseki Kojima
Muzyka: W. Michael Lewis, Mark Lindsay
Zdjęcia: Chishi Makiura

Obsada:

Tomisaburo Wakayama jako Ogami Itto
Kayo Matsuo jako Supreme Ninja
Minoru Oki jako Master of Death
Akiji Kobayashi jako Master of Death
Shin Kishida jako Master of Death
Akihiro Tomikawa jako Daigoro (Masahiro Tomikawa)

Kiedyś, jako nadworny kat, ścinał głowy dostojnych lordów. Teraz, ścigany jak zwierzę, chce zemścić się na obłąkanym Shogunie, który zamordował mu żonę i splamił jego honor.

Ojciec i syn samotnie przemierzają Imperium karczując sobie drogę przez nieprzebrane zastępy ninja. Nic na świecie nie jest w stanie powstrzymać ich piekielnej furii. Nic na ekranie nie dorówna tej krwawej historii ze świata magii i miecza.

Kiedyś zakazany jako zbyt brutalny, dziś powraca w niecenzurowanej i remasterowanej wersji. Krwawy elementarz Tarantino, Wu-Tang Clan'u i fanów gatunku na całym świecie.

Recenzja wydania DVD:

Mistrz miecza, samuraj Ogami Ittō, tytułowy kat szoguna, zdradzony przez swego pana zostaje roninem i rusza w podróż ścieżką zemsty. Nie sposób go pokonać, a znakiem rozpoznawczym jest mu… wózek, w którym wozi z sobą cudem uratowanego syna Daigorō. Wędrują razem by odnaleźć i zabić szalonego szoguna. Ich szlak znaczą trupy, setki trupów...Zobacz inne filmy z: Kino Bushido


Autor recenzji dvd: Tomasz Nowak

Obraz

W roku 2006 obraz został zremasterowany i tę właśnie wersję zamieszczono na płycie. Całość rozjaśniono, wzmocniono kontrast, nie gubiąc jednak miękkości oryginału. Dzięki temu barwy nabrały intensywności, a rozmaite "tryskające" efekty podczas rozlicznych pojedynków są szczególnie dobrze widoczne.
Ocena: 3/5

Dźwięk

Zwykłe stereo i takiż efekt z osiągalnym w tej technologii ograniczonym brzmieniem przestrzennym. To trochę dziwne, zwłaszcza w kontekście faktu, iż zremasterowano obraz. Ucho cieszy tekst polski czytany przez maestro Tomasza Knapika. Niestety, nie ratuje tego, co zrobili Amerykanie, kładąc pod obraz własny dubbing.
Ocena: 1.5/5

Dodatki

Standardowe uzupełnienie jakie chciałoby widzieć się przy każdym filmie. Mamy tu kilku stronicowe wyjaśnienie dziejów i drogi powstania obrazu oraz rys sylwetek najważniejszych związanych z nim postaci – głównego bohatera i dwóch reżyserów. Potem jeszcze dwa trailery (wersji amerykańskiej i oryginalnej) i zapowiedź innego filmu z Tomisaburo Wakayamą w roli głównej.
Ocena: 3/5

Podsumowanie

Kat szoguna ukazał się jako pierwszy film w ramach kolekcji "Kino Bushido", nowego dystrybutora: 9th Plan. Dobrze, że trafił do nas na DVD, bo stanowi ważny element układanki, jaką jest historia kina, a lekcję tę trzeba odrobić. Niemniej jego specyfika i przynależność do "swoich" czasów zwłaszcza w tej właśnie zamerykanizowanej wersji, przekona chyba tylko najwytrwalszych.
Ocena: 2.5/5
blog comments powered by Disqus