Shortbus


plakat filmu Shortbus
Reżyseria: John Cameron Mitchell
Scenariusz: John Cameron Mitchell
Muzyka: Yo La Tengo
Zdjęcia: Frank G. DeMarco
Montaż: Brian A. Kates
Producent: John Cameron Mitchell

Obsada:

Sook-Yin Lee jako Sofia
Paul Dawson jako James
Lindsay Beamish jako Severin
PJ DeBoy jako Jamie
Raphael Barker jako Rob
Peter Stickles jako Caleb
Jay Brannan jako Ceth
Alan Mandell jako Tobias
Adam Hardman jako Jesse

Rok produkcji: 2006
Tytuł oryginalny: Shortbus
Czas trwania filmu: 101 min.
Produkcja: USA
Gatunek: dramat, erotyczny

Śmiały komediodramat o nowojorskiej bohemie, w życiu której  seksualność, sztuka, muzyka i polityka nieustannie mieszają się ze sobą.

Sofia jest seksuolożką, która nigdy nie przeżyła orgazmu. Od lat udaje szczytowanie i ukrywa to przed mężem. Próbuje jej pomóc Severin, która na co dzień odgrywa przed mężczyznami rolę dominy i w ten sposób zarabia na życie. Klientami seksuolożki Sofii są Jamie i James, para gejów z wieloletnim stażem. James proponuje partnerowi miłosny trójkąt z młodym muzykiem Cethem, na co Jamie niechętnie się godzi. Intencje Jamesa wykraczają jednak poza wyrafinowane formy rozkoszy, o czym dowiadujemy się dzięki prywatnemu śledztwu, prowadzonemu przez podglądacza Caleba.

Film w sposób niepozbawiony inteligencji, smaku i poczucia humoru podejmuje temat seksualności, szczęścia oraz szczerości, a także związków międzyludzkich. Jest też formą odreagowania napięć, jakie narosły w Nowym Jorku zmęczonym polityką J.W. Busha po 11 września. Stawia również pytania o jasne i ciemne strony życia we współczesnej kulturze Zachodu, której centrum i zarazem symbolem jest miasto Nowy Jork.


Shortbus - galeria plakatów


Shortbus - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus