Znaki

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 28 kwietnia 2005

Format obrazu: 1.85:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), czeski (Dolby Digital 5.1), węgierski (Dolby Digital 5.1), turecki (Dolby Digital 5.1), rosyjski (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: bułgarski, chorwacki, czeski, estoński, grecki, hebrajski, polski, rosyjski, słoweński, turecki, węgierski
Język menu: angielski
Dostęp do: 21 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Imperial Entertainment
Reżyseria: M. Night Shyamalan
Scenariusz: M. Night Shyamalan
Muzyka: James Newton Howard
Zdjęcia: Tak Fujimoto

Obsada:

Mel Gibson jako Graham Hess
Joaquin Phoenix jako Merrill Hess
Rory Culkin jako Morgan Hess

W swym  filmie M. Nigh Shyamalan - scenarzysta reżyser Szóstego zmysłu i Niezniszczalnego - opowiada fascynującą historię rodziny Hessów - farmerów z prowincjonalnego miasteczka w Pensylwanii - która pewnego ranka odkrywa na swym polu tajemnicze, ogromne znaki i kręgi. Graham Hess (Mel Gibson) początkowo sadzi, że są one dziełem żartownisia. Z telewizji dowiaduje się jednak, że podobne znaki pojawiły się w różnych miejscach na całym świecie. Z rosnącym przerażeniem obserwuje wiadomości informujące o pojawieniu się niezidentyfikowanych obiektów latających nad Meksykiem...
Znaki to emocjonująca historia jednej rodziny... na jednej farmie... przeżywającej najbardziej przerażające chwile, w czasie, gdy świat stoi u progu inwazji.


Autor recenzji dvd: Hajoo

Obraz

klatka z filmu Czytałem, że ten film w R1 to referencja, zarówno w obrazie jak i w dźwięku. A u nas? U nas tradycyjnie klops. Nie mówię, że obraz jest zły, jest dobry, ale nic poza tym. Przy wydaniu całkowicie pozbawionym dodatków moglibyśmy spodziewać się więcej. A tak mamy poprawny obraz, dzięki któremu bardzo przyjemnie ogląda się ten film. Kolory są odwzorowane poprawnie, ostrość też w normie, czernie niekiedy mają ziarno. Podkreślam, że moją decyzję zdyskryminowała informacja o tym, że w R1 było wydanie referencyjne.
Ocena: 4/5

Dźwięk

klatka z filmu Tu też zaczniemy od dygresji, w R1 mamy DD i DTS do wyboru, no i oczywiście certyfikat THX. W przypadku wydania krajowego figa. My mamy do dyspozycji DD 5.1. Moja dygresja nie zmienia faktu, że dźwięk jest rewelacyjny. Wspaniała panorama, oraz wzorcowa wprost kierunkowość powoduje, że ścieżka dźwiękowa "Znaków" powoduje u nas wrażenie uczestnictwa w wydarzeniach jakie mają miejsce w filmie. W nagłośnienie naszej "sali kinowej" zaprzęgnięte są wszystkie głośniki jakimi dysponuje nasz system kina domowego. Naprawdę jest świetnie.
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus