Sin City. Miasto Grzechu (Blu-ray)

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 20 marca 2009

Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), angielski (DTS HD), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Pro-Motion

Dodatki

  • Zwiastuny
  • Reportaż z planu
  • Aktorzy i twórcy
  • Wywiady
  • Wybrane sceny
  • Storyboard

Reżyseria: Frank Miller, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino
Scenariusz: Frank Miller
na podstawie komiksu Franka Millera
Muzyka: John Debney, Graeme Revell, Robert Rodriguez
Zdjęcia: Robert Rodriguez
Montaż: Robert Rodriguez
Producent: Frank Miller, Robert Rodriguez

Obsada:

Bruce Willis jako Hartigan
Mickey Rourke jako Marv
Jessica Alba jako Nancy Callahan
Rutger Hauer jako Cardinal Roark
Elijah Wood jako Kevin
Benicio Del Toro jako Jackie Boy
Clive Owen jako Dwight
Frank Miller jako Ksiądz
Nick Stahl jako Roark Jr. / Yellow Bastard
Powers Boothe jako Senator Roark
Rosario Dawson jako Gail
Jaime King jako Goldie/Wendy
Devon Aoki jako Miho
Brittany Murphy jako Shellie
Michael Clarke Duncan jako Manute
Carla Gugino jako Lucille
Josh Hartnett jako The Man

Witaj w Sin City. To miasto przyciąga ludzi bezwzględnych, zdeprawowanych i ze złamanym sercem. Niektórzy nazywają je mrocznym. Inni nazywają je domem. Skorumpowani gliniarze. Seksowne ulicznice. Zdesperowani samozwańczy obrońcy prawa. Niektórzy pragną zemsty. Inni – odkupienia. Jeszcze inni chcą po trochu i tego, i tego. Zbieranina nieprawdopodobnych i działających nieco wbrew samym sobie bohaterów, którzy mimo wszystko próbują zrobić to co trzeba, w mieście, któremu na niczym nie zależy. Ich historie – szokujące, pełne napięcia i ciętych ripost – są tematem nowego filmu wyreżyserowanego przez Roberta Rodrigueza i Franka Millera, z gościnnym udziałem reżysera Quentina Tarantino.

Główny wątek filmu opowiada o losach Marva, twardego jak skała ulicznego wojownika, który zawsze robi to, co chce. Pewnego dnia spotyka na swej drodze piękność o imieniu Goldie. Spędzają razem noc, lecz rankiem Marv znajduje ją martwą w łóżku. Przeczesze całe miasto, aby pomścić śmierć jedynej osoby, która obdarzyła go odrobiną miłości.

Kolejny wątek to historia Dwighta, prywatnego detektywa, który nieustannie wpada w tarapaty, choć usilnie stara się ich unikać. Po przypadkowym zabójstwie gliniarza w Starym Mieście, Dwight zrobi wszystko, co w jego mocy, by chronić swoje przyjaciółki – królowe nocy.

Wreszcie jest tu opowieść o Johnie Hartiganie – ostatnim uczciwym gliniarzu w Sin City. Pragnie odejść ze służby z hukiem. Mimo że do przejścia na emeryturę została mu godzina, postanawia uratować jedenastoletnią dziewczynkę z rąk sadystycznego syna senatora… co przynosi nieoczekiwane skutki.

Rodriguez i Miller przedstawiają opowieści o Sin City z animuszem i pomysłowością. Użyli najnowszych technik cyfrowej realizacji obrazu, zachowując rytm staccato i szkicowy sposób przedstawiania. Są to jedyne w swoim rodzaju miejskie opowieści o szumowinach, mętach, bohaterach i oszustach. Sin City ożywa dzięki grze światła i cienia, urywanym dialogom, wystylizowanej grze aktorskiej i nowatorskim efektom wizualnym.

Obraz

Ciężko mieć zastrzeżenia do obrazu w HD. Detale ostre jak żyleta, a czerń i biel uderza po oczach. Zresztą nie mogło być inaczej - mamy przecież do czynienia z filmem w większości czarno-białym. Są tylko dwa kolory, które pojawiają się sporadycznie w filmie. Czerwień i żółć. Oba odwzorowane perfekcyjnie! Mimo, że twórcy raczą nas nimi sporadycznie, to warto czekać na momenty, w których się pojawiają...
Ocena: 5/5

Dźwięk

System kina domowego ma co robić. DTS sprawia, że widz znajduje się w centrum samej akcji. Nie ma chyba momentu, w którym któryś z głośników byłby bezrobotny. Prawdziwe wodotryski dla uszu, zdecydowanie lepsze niż wersji DVD.
Ocena: 5/5blog comments powered by Disqus