Sin City. Miasto Grzechu - wydanie jednopłytowe

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 29 września 2005
W sprzedaży od: 14 października 2005

Format obrazu: 2.35:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (DTS-ES), angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski dla niedosłyszących
Język menu: polski
Dostęp do: 24
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: SPI

Dodatki

  • zwiastun, katalog dystrybutora

Reżyseria: Frank Miller, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino
Scenariusz: Frank Miller
na podstawie komiksu Franka Millera
Muzyka: John Debney, Graeme Revell, Robert Rodriguez
Zdjęcia: Robert Rodriguez
Montaż: Robert Rodriguez
Producent: Frank Miller, Robert Rodriguez

Obsada:

Bruce Willis jako Hartigan
Mickey Rourke jako Marv
Jessica Alba jako Nancy Callahan
Rutger Hauer jako Cardinal Roark
Elijah Wood jako Kevin
Benicio Del Toro jako Jackie Boy
Clive Owen jako Dwight
Frank Miller jako Ksiądz
Nick Stahl jako Roark Jr. / Yellow Bastard
Powers Boothe jako Senator Roark
Rosario Dawson jako Gail
Jaime King jako Goldie/Wendy
Devon Aoki jako Miho
Brittany Murphy jako Shellie
Michael Clarke Duncan jako Manute
Carla Gugino jako Lucille
Josh Hartnett jako The Man

Witaj w Sin City. To miasto przyciąga ludzi bezwzględnych, zdeprawowanych i ze złamanym sercem. Niektórzy nazywają je mrocznym. Inni nazywają je domem. Skorumpowani gliniarze. Seksowne ulicznice. Zdesperowani samozwańczy obrońcy prawa. Niektórzy pragną zemsty. Inni – odkupienia. Jeszcze inni chcą po trochu i tego, i tego. Zbieranina nieprawdopodobnych i działających nieco wbrew samym sobie bohaterów, którzy mimo wszystko próbują zrobić to co trzeba, w mieście, któremu na niczym nie zależy. Ich historie – szokujące, pełne napięcia i ciętych ripost – są tematem nowego filmu wyreżyserowanego przez Roberta Rodrigueza i Franka Millera, z gościnnym udziałem reżysera Quentina Tarantino.

Główny wątek filmu opowiada o losach Marva, twardego jak skała ulicznego wojownika, który zawsze robi to, co chce. Pewnego dnia spotyka na swej drodze piękność o imieniu Goldie. Spędzają razem noc, lecz rankiem Marv znajduje ją martwą w łóżku. Przeczesze całe miasto, aby pomścić śmierć jedynej osoby, która obdarzyła go odrobiną miłości.

Kolejny wątek to historia Dwighta, prywatnego detektywa, który nieustannie wpada w tarapaty, choć usilnie stara się ich unikać. Po przypadkowym zabójstwie gliniarza w Starym Mieście, Dwight zrobi wszystko, co w jego mocy, by chronić swoje przyjaciółki – królowe nocy.

Wreszcie jest tu opowieść o Johnie Hartiganie – ostatnim uczciwym gliniarzu w Sin City. Pragnie odejść ze służby z hukiem. Mimo że do przejścia na emeryturę została mu godzina, postanawia uratować jedenastoletnią dziewczynkę z rąk sadystycznego syna senatora… co przynosi nieoczekiwane skutki.

Rodriguez i Miller przedstawiają opowieści o Sin City z animuszem i pomysłowością. Użyli najnowszych technik cyfrowej realizacji obrazu, zachowując rytm staccato i szkicowy sposób przedstawiania. Są to jedyne w swoim rodzaju miejskie opowieści o szumowinach, mętach, bohaterach i oszustach. Sin City ożywa dzięki grze światła i cienia, urywanym dialogom, wystylizowanej grze aktorskiej i nowatorskim efektom wizualnym.

Uwagi:

Dodatki nie wpłynęły na ocenę końcową, gdyż do recenzji otrzymaliśmy wyłącznie wersję filmu przeznaczoną dla wypożyczalni. Redakcja skupiła się głównie na jakości technicznej wydania.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu Gdyby parafrazować hasło reklamowe pewnej marki piwa, to zakrzyczałbym “Probably the best screen on the Home Cinema”. Tak, tak – Sin City w polskim wydaniu prezentuje najlepszą czerń i biel, jaką kiedykolwiek widziałem w kinie domowym. Szczęścia dopełniają “przebłyski” czerwonych fragmentów ubrań, krwi, czy części ciała, a wszystko jest doskonale nasycone! To co widzimy na ekranie jest bardzo ostre, gładkie i co najważniejsze – czyste! Od czasów Indiany Jonesa nie miałem do czynienia z tak znakomitym transferem obrazu.
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Oprawa audio wydania Miasta Grzechu nie ustępuje oprawie video. Sporo za sprawą DTS ES w wersji oryginalnej, który najlepiej oddaje to, co dzieje się na ekranie. Ścieżka ta uchwyciła każdy szczegół. Tło jest bardzo wyraźne, porównywalne z tym co słyszymy na pierwszym planie - widać, że “grzeszne miasto” żyje. Niestety wrażenia te zacierają się w chwili włączenia Dolby Digital.Niby również sześć kanałów, ale przegrywa za DTSem pod względem dynamiki. Już nie to panoramowanie, a subwoofer ma mniej do powiedzenia. Wydanie Sin City na DVD, to sama rozkosz dla dobrego zestawu kinowego. Najwyższa ocena poraz drugi, ale wyłącznie ze względu na DTS ES.
Ocena: 5/5

Dodatki

Niestety wydanie jednopłytowe nie obfituje w dodatki. Do wyboru mamy wyłącznie zwiastun kinowy i to (sic!) z lektorem;( Szkoda, przydałby się chociaż komentarz reżysera.
Ocena: 1/5

Podsumowanie

klatka z filmu Nie da się ukryć, że twórcy wydania DVD postarali się. Dzięki nim sprawimy nie tylko sobie przyjemność, ale także sprzętowi, który kupiliśmy, do wiadomych zresztą celów. Jak narazie Sin City w cyfrowym wydaniu to mój tegoroczny faworyt, przwyższający, to co pokazano nam w trylogii Władcy Pierścieni, czy Gwiezdnych Wojen. Choć do końca roku niedaleko, to sądzę, że Sin City na DVD utrzyma się w czołówce. Bo przecież przed nami Batman: Początek...
Ocena: 4.5/5blog comments powered by Disqus