Zimne piekło

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 27 września 2004
W sprzedaży od: 13 października 2004

Format obrazu: 1.85:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 16 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zwiastuny filmów z oferty dystrybutora (kino i DVD)

Reżyseria: Charles Martin Smith
Scenariusz: Charles Martin Smith
na podstawie książki "Walk Well My Brother" Farleya Mowata
Muzyka: Mychael Danna
Zdjęcia: David Connell

Obsada:

Barry Pepper jako Charlie Halliday
Annabella Piugattuk jako Kanaalaq
James Cromwell jako Shepherd
Kiersten Warren jako Estelle

Podczas rutynowego lotu nad Arktyką pilot Charlie spotyka grupę inuickich rybaków, którzy proszą o odwiezienie do szpitala ciężko chorej dziewczyny Kanaalaq. Gdy samolot rozbija się setki kilometrów od cywilizacji na zamarzniętym jeziorze, dziewczyna cierpliwie uczy go współżycia z dziką przyrodą i sposobów na przetrwanie. Początkowa niechęć pilota zamienia się w głęboki szacunek dla prawideł tego życia, dla wiedzy i siły ducha Kanaalaq. Ta epicka opowieść o dwójce ludzi, walczących o przetrwanie na bezlitosnych połaciach kanadyjskiej Arktyki klimatem nawiązuje do słynnego Tańczącego z wilkami.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

klatka z filmu To, co zobaczyłem na ekranie, zachwyciło me oczy przeogromnie. Z początku nawet zacząłem się zastanawiać jak twórcom wydania DVD udało się tak znakomicie przygotować obraz na płycie jednowarstwowej... Okazało się jednak, że dystrybutor pomylił się w druku. W rzeczywistości "Zimne piekło" zostało zapisane na płycie DVD-9 (dwuwarstwowej). Nie umniejsza, to jednak pracy, jaką włożyli twórcy w doszlifowanie strony wizualnej wydania... Wracając jednak do samego obrazu - ten jest czysty jak kropelka rosy. Nie uświadczymy na nim żadnych brudów z taśmy filmowej, czy skutków ubocznych (np. tzw. ziarno) kompresji. Również paleta barw prezentuje się bardzo dobrze. Na ekranie przeplatają się zimne odcienie z ciepłymi. W każdej sytuacji barwy są dobrze odwzorowane. Bieluśki śnieg, czy złocisto-pomarańczowy zachód słońca, to dla oczu poprostu poezja. Jestem mile zaskoczony!
Ocena: 5/5

Dźwięk

klatka z filmu Niestety ze ścieżką dźwiękową nie jest już tak pieknie. Dolby Digital 5.1 wprawdzie ma przebłyski przestrzenności, ale jest ich stanowczo za mało. Brak wyrazistych basów jeszcze bardziej potęguje niedosyt. Jedynym efektem, godnym uwagi jest dźwięk samolotu, który przelatuje z jednego kanału do drugiego. Tyły niestety nie mają zbytniego pola do popisu... Z drugiej jednak strony, jeśli weźmiemy pod uwagę typ filmu, jakim jest "Zimne piekło", to dźwięk wcale nie robi aż tak złego wrażenia.
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus