Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków (2xDVD)

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 1 października 2010

Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: CD Projekt
Reżyseria: David Hand
Scenariusz: Dorothy Ann Blank, Richard Creedon, Merrill De Maris
Muzyka: Frank Churchil
Zdjęcia: Maxwell Morgan
Producent: Walt Disney

Obsada:

Adriana Castelotti jako Królewna Śnieżka (głos)
Jadwiga Smosarska jako Królewna Śnieżka (głos)
Harry Stockwell jako Książę (głos)
Lucille La Verne jako Królowa / żebraczka (głos)
Moroni Olsen jako magiczne lustro (głos)
Pinto Colving jako Śpioszek / Gburek (głos)
Scotty Mattraw jako Nieśmiałek (głos)
Stuart Buchanan jako myśliwy (głos)
Marion Darlington jako ptaszek (głos)

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków to ponadczasowa opowieść o zjawiskowo pięknej, a zarazem dobrej księżniczce oraz jej próżnej i na wskroś złej macosze. Podła królowa, która nigdy nie rozstaje się ze swym magicznym lustrem, każdego dnia zadaje mu to samo pytanie: "Lustereczko powiedz przecie, któż jest najpiękniejszy w świecie". Pewnego dnia, zamiast jak zwykle odpowiedzieć: "Ty, królowo", lustro mówi: "Śnieżka". Zazdrosna i ogarnięta wściekłością królowa rozkazuje zgładzić niewinna dziewczynę, jednak Śnieżce udaje się uniknąć śmierci. Królewna znajduje schronienie w chatce siedmiu krasnoludków, ale po jakimś czasie macosze udaje się ją odnaleźć. Krasnoludki wyruszają do pracy, tymczasem królowa w przebraniu odwiedza Śnieżkę i częstuje ją zatrutym jabłkiem. Dziewczyna zapada w wieczny sen, a zrozpaczone krasnoludki postanawiają oddać hołd jej urodzie oraz nieskazitelnemu sercu i umieszczają jej ciało w kryształowym sarkofagu. To jednak nie koniec historii. Pewnego dnia do chatki krasnoludków przybywa książę i dzięki pocałunkowi pełnemu czystej miłości budzi Śnieżkę do życia, pokonując zły czar. Zakochana para żyje długo i szczęśliwie.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków to prawdziwy klasyk baśniowej animacji. Film ten od ponad 70 lat wyznacza standardy w ekranizacji kolejnych baśni i po dziś dzień urzeka swym ciepłem oraz magią. W 1939 roku otrzymał Oscara za "innowacyjną animację oraz oczarowanie niezliczonej ilości serc i stworzenie podwalin pod zupełnie nową gałąź rozrywki". Może się poszczycić pierwszą ścieżką dźwiękową w historii kinematografii oraz pierwszym użyciem muzyki w celu budowy fabuły. Był pierwszym tytułem, który został oddelegowany do zbiorów Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych. Do dnia dzisiejszego doczekał się dziewięciu adaptacji i tysięcy pochlebnych opinii ze strony krytyków. Wciąż jest jedną z najbardziej uwielbianych i najczęściej oglądanych animowanych baśni na świecie.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków to jeden z najważniejszych tytułów należących do niezwykłej kolekcji "Ze Skarbca Disneya", obejmującej legendarne produkcje wytwórni. Razem z takimi opowieściami jak Kopciuszek, Piękna i Bestia, Król Lew czy Księga Dżungli, Śnieżka znalazła się w wyjątkowym gronie niezapomnianych dzieł o ponadczasowej wartości. Kilkadziesiąt lat temu ekranizacja tej przepięknej baśni na zawsze odmieniła oblicze kinematografii - dzisiaj ekskluzywny zbiór filmów "Ze Skarbca Disneya" na nowo definiuje wyobrażenie o domowej rozrywce, dostarczając widzom najwyższej klasy animacji, uzupełnionych o interaktywne funkcje oraz unikalne materiały dodatkowe. A wszystko to w rewelacyjnej jakości obrazu i dźwięku!

Każdorazowe wyprowadzenie filmu ze "Skarbca Disneya" i umieszczenie go na półkach sklepowych to wielkie wydarzenie, na które z ogromną niecierpliwością czekają następne pokolenia widzów. Niezwykłe, ponadczasowe filmy Disneya - oferowane w bogatych i pieczołowicie przygotowywanych dwupłytowych zestawach - są dostępne w sprzedaży tylko przez ograniczony czas. Zgodnie z tradycją Disneya po kilkunastu miesiącach wracają do "Skarbca", gdzie mogą czekać na następną edycję nawet siedem lat.

"Ze Skarbca Disneya" to 14 najpopularniejszych i najważniejszych tytułów w portfolio wytwórni. Ponadczasowe historie i niezapomniani bohaterowie sprawiają, że są to bajki uważane za prawdziwie magiczne, a każda z prezentowanych opowieści oczarowała publiczność i zyskała uznanie światowej krytyki. Do kolekcji należą: Mała Syrenka, Piotruś Pan, Księga Dżungli, 101 Dalmatyńczyków, Śpiąca Królewna, Pinokio, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Piękna i Bestia, Fantazja, Fantazja 2000, Król Lew, Bambi, Kopciuszek oraz Zakochany kundel.

Odnowiona cyfrowo wersja bajki o Królewnie Śnieżce to również dubbing w gwiazdorskiej obsadzie. W opracowaniu polskiej wersji językowej uczestniczyły takie sławy, jak Danuta Stenka (w roli złej macochy), Krzysztof Kolberger, Marian Opania, czy Piotr Fronczewski. Ta doborowa obsada nie tylko podkreśla znaczenie pierwszego pełnometrażowego filmu Disneya, ale również dowodzi niezwykłej dbałości, z jaką przygotowywane są do sprzedaży produkty najwyższej jakości. Królewnie Śnieżce głosu użyczyła Edyta Krzemień, aktorka teatralno-musicalowa, na stałe związana z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie.
blog comments powered by Disqus