Spawn


plakat filmu Spawn
na podstawie komiksowej serii Todda McFarlane'a

Obsada:

Keith David jako Spawn (głos)
Richard Dysart jako Cogliostro (głos)
Dominique Jennings jako Wanda Blake (głos)
James Keane jako Sam Burke (głos)
Michael McShane jako Twitch Williams / Gareb (głos)

Rok produkcji: 1997 - 1999

Tytuł oryginalny: Spawn
Produkcja: USA
Gatunek: animowany, horror
Ilość odcinków: 18
Czas: 30 min.

Kiedyś był mężczyzną. Dziś jest wysłannikiem piekła walczącym ze złem na ziemi i w samym sobie. Bohater wojny w Wietnamie, komandor Al Simmons. Zdradzony i zabity przez najlepszego przyjaciela, trafił do piekła. Tam zaprzysięga zemstę.

Simmons zawiera pakt z jednym z panów piekła, Melebogiem. Godzi się wrócić na ziemię, jako przywódca diabelskiej armii w zamian za możliwość zobaczenia ukochanej żony Wandy.

Obdarzony niezwykłymi umiejętnościami: nadludzką siłą i szybkością, nieśmiertelnością, zdolnością do teleportacji, latania i wskrzeszania zmarłych, powraca na ziemię, jednak. w obcym ciele, z twarzą, którą należy ukrywać pod maską. Jako Spawn używa całej obcej sobie mocy, aby wypełnić swoje przeznaczenie.

Dowiaduje się, że Wanda ponownie staje na ślubnym kobiercu, a wkrótce zostaje mamą. Jej mąż, Terry Fitzerald, to dawny najlepszy przyjaciel Ala. Dziś zajmuje się handlem bronią na czarnym rynku. Choć wie, że nie jest już najważniejszym mężczyzną w życiu Wandy, Spawn przyrzeka sobie chronić jej nową rodzinę.


Spawn - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus