Spider-Man 3

okładka
DVD Info
W sprzedaży od: 2 października 2007

Format obrazu: 2.40:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), hindi (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Języki napisów: angielski, grecki, hindi, polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Imperial CinePix

Dodatki

  • Komentarze reżysera Sama Raimi i aktorów
  • Komentarze twórców
  • Zwiastuny

Reżyseria: Sam Raimi
Scenariusz: Alvin Sargent
na podstawie komiksu Stana Lee i Steve'a Ditko
Muzyka: Christopher Young
Zdjęcia: Bill Pope
Kostiumy: James Acheson
Producent: Avi Arad

Obsada:

Tobey Maguire jako Peter Parker / Spider-man
Kirsten Dunst jako Mary Jane Watson
Thomas Haden Church jako Sandman
James Franco jako Harry Osborn / Hobgoblin
Topher Grace jako Venom
Bryce Dallas Howard jako Gwen Stacy
Elizabeth Banks jako Betty Brant

Peter Parker ostatecznie odnalazł równowagę między swoimi uczuciami do M.J. a obowiązkami super-bohatera. Na horyzoncie gromadzą się jednak chmury. Kostium Petera nagle zmienia kolor na czarny, a jego moc staje się jeszcze większa. Zmienia się jednak także Peter. Na światło dzienne wychodzi jego mroczna, żądna zemsty osobowość, nad którą do tej pory starał się panować. Pod wpływem kostiumu, Peter staje się zbyt pewny siebie i zaczyna lekceważyć ludzi, którym na nim zależy. Zmuszony do dokonania wyboru między uwodzicielską mocą nowego kostiumu a tym kim wcześniej był, Peter musi pokonać swoje osobiste demony. Tym bardziej, że dwaj z najokrutniejszych złoczyńców, Sandman i Venom, zagrażają nie tylko samemu Peterowi, ale i wszystkim, których kocha.

Uwagi:

Jakim filmem jest Spider-Man 3 nie trzeba mówić. Jedni stwierdzą, że najlepszy z całej serii, inni że to totalna klapa. Mi przyszło ocenić wydanie DVD tego tytułu i muszę przyznać, że pod względem technicznym ciężko jest się zawieść. Gorzej z bonusami, których właściwie nie ma. Same komentarze zmuszają do obejrzenia filmu po raz kolejny i kolejny... Lepiej zatem zainwestować w wydanie dwupłytowe, gdzie dodatków jest zdecydowanie więcej.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz

Strona wizualna wydania trzeciej odsłony Spider-Mana jest nienaganna, podobnie zresztą, jak miało to miejsce w przypadku pozostałych dwóch części. Obraz jest czysty i ostry, a spora dawka czerni zachowuje swoje właściwości i nie psuje odbioru artefaktami. Stonowana paleta barw pokazuje, że można ładnie wyeksponować kolory, nie przesadzając z soczystością czerwieni, czy zieleni, co często ma miejsce. Można by rzec, że kolorystyka filmu została idealnie dobrana do charakteru miejskiej amerykańskiej dżungli
Ocena: 5/5

Dźwięk

Scena audio to miód płynący z głośników. Wszystkie kanały pracują, bez wyjątków. Sześciokanałowy dźwięk sprawia, że sceny walki mogą przyprawić sąsiadów o palpitacje serca. Dialogi niestety umieszczono głównie w centrum, przez co zatraca się gdzieś naturalność wypowiedzi aktorów. Tło może spokojnie przechodzić między kanałami, ale niestety tekst słyszymy ciągle w środku. Prócz oryginalnego dźwięku 5.1 na płycie wydawca zapewnił nam również wersję Dolby Surround. Brzmi ona poprawnie, podobnie zresztą jak polski lektor zapisany w sześciu kanałach, który także dostępny jest w wersji Surround. Jeśli ktoś lubi egzotykę, to dostępna jest również sześciokanałowa wersja w hindi. Od bogactwa głowa nie boli i dobrze.
Ocena: 5/5

Dodatki

Niestety jednopłytowe wydanie nie zachwyca. Może ono co najwyżej zaspokoić miłośników komentarzy audio. Tutaj bowiem wydawca przygotował m.in. komentarze reżysera i aktorów, ale znajdziemy również innych twórców, wypowiadających się na temat filmu. Reszcie pozostaje obejrzenie kilku zwiastunów i to też tylko innych filmów ze stajni Columbia Pictures. Bardzo słabo.
Ocena: 2/5blog comments powered by Disqus