Spotlight


plakat filmu Spotlight
Reżyseria: Tom McCarthy
Scenariusz: Tom McCarthy, Josh Singer
Muzyka: Howard Shore
Zdjęcia: Masanobu Takayanagi

Obsada:

Mark Ruffalo jako Mike Rezendes
Michael Keaton jako Walter "Robby" Robinson
Rachel McAdams jako Sacha Pfeiffer
Liev Schreiber jako Marty Baron
John Slattery jako Ben Bradlee Jr.
Brian d'Arcy James jako Matt Carroll
Stanley Tucci jako Mitchell Garabedian
Elena Wohl jako Barbara

Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.
Rok produkcji: 2015
Data premiery polskiej: 5 lutego 2016
Tytuł oryginalny: Spotlight
Czas trwania filmu: 128 min.
Produkcja: USA
Gatunek: thriller

Filmowy zapis wstrząsającej historii, która miała miejsce naprawdę. Nagrodzeni Pulitzerem dziennikarze śledczy gazety „Boston Globe” dotarli do przerażających i szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim, składającej się z ponad 70 księży. Historia zbulwersowała świat w 2002 roku. Ale odkrycia dziennikarzy były zaledwie wierzchołkiem góry lodowej…

Tuż po objęciu stanowiska, nowy szef „Globe’a”, Marty Baron (Liev Schreiber), kieruje dziennikarzy do zajęcia się sprawą księdza oskarżonego o seksualne wykorzystywanie dzieci na przestrzeni 30 lat. Świadomi delikatności i społecznego oddźwięku, jaki będzie wiązał się ze skandalem, reporterzy zagłębiają się w sprawę. Zespół tworzą: Walter „Robby” Robinson (Michael Keaton), Sacha Pfeiffer (Rachel McAdams), Michael Rezendes (Mark Ruffalo) oraz Matt Carroll (Brian d’Arcy James).

Rozpoczyna się dziennikarskie śledztwo, którego wyniki zbulwersują cały świat i wstrząsną Ameryką. Dziennikarze kontaktują się z adwokatem ofiar (Stanley Tucci), docierają do dorosłych, którzy byli molestowani w dzieciństwie. Wkrótce okazuje się, że sprawa jest większa, niż ktokolwiek na początku przypuszczał, ociera się o władze kościelne, które przez lata tuszowały przestępstwa.


Spotlight - galeria plakatówblog comments powered by Disqus