Stardom


plakat filmu Stardom
Reżyseria: Denys Arcand
Scenariusz: Denys Arcand, Jacob Potashnik
Muzyka: François Dompierre
Zdjęcia: Guy Dufaux
Montaż: Isabelle Dedieu
Scenografia: Zoé Sakellaropoulo
Kostiumy: Michel Robidas
Casting: Deirdre Bowen, Lucie Robitaille
Producent: Robert Lantos, Denise Robert

Obsada:

Jessica Paré jako Tina Menzhal
Dan Aykroyd jako Barry Levine
Charles Berling jako Philippe Gascon
Robert Lepage jako Bruce Taylor
Camilla Rutherford jako Toni

Dystrybutor: Solopan
Rok produkcji: 2000
Produkcja: Francja, Kanada
Gatunek: dramat, komedia

Dan Aykroyd (Pearl Harbor), Thomas Gibson (Oczy szeroko zamknięte) i seksowna super modelka Jessica Paré zabiorą cię w podróż do uwodzicielskiego świata mody, w filmie opartym na niesamowitej powieści Denysa Arcanda (Love and Human Remains). Tina (Jessica Paré), trochę naiwna chłopczyca, nikomu nieznana zawodniczka hokeja na lodzie, zbiera się na odwagę i próbuje swoich sił w opanowanym przez drapieżne media świecie wybiegów i pokazów mody.

Jej droga do sławy i późniejszy upadek pokazane są przez obiektywy ciekawskich paparazzi, którzy śledzą ją dzień i noc. Całość wzbogacona jest komentarzami śliskiego menadżera Tiny (Thomas Gibson). Dziewczyna bez skrupułów uwodzi, wykorzystuje i porzuca kilku starszych od siebie mężczyzn. Wśród nich jest żonaty restaurator (Dan Aykroyd) i bezwzględny ambasador Kanady przy ONZ (Frank Langella).

Tina wznosząc się na wyżyny sławy ciągle podbija stawkę, a życie na końcu wystawia jej słony rachunek. Ona także musi zastanowić się nad tym pytaniem pozostawionym dotychczas bez odpowiedzi: Czy można być jednocześnie, pięknym, bogatym i sławnym i na dodatek jeszcze szczęśliwym?


Stardom - wydania na nośnikachblog comments powered by Disqus