Stardom

okładka
DVD Info

Język napisów: polski
Dostęp do: scen
Nośnik:jedna płyta DVD-5
Region: 2
Dystrybutor: Solopan
Reżyseria: Denys Arcand
Scenariusz: Denys Arcand, Jacob Potashnik
Muzyka: François Dompierre
Zdjęcia: Guy Dufaux
Montaż: Isabelle Dedieu
Scenografia: Zoé Sakellaropoulo
Kostiumy: Michel Robidas
Casting: Deirdre Bowen, Lucie Robitaille
Producent: Robert Lantos, Denise Robert

Obsada:

Jessica Paré jako Tina Menzhal
Dan Aykroyd jako Barry Levine
Charles Berling jako Philippe Gascon
Robert Lepage jako Bruce Taylor
Camilla Rutherford jako Toni

Dan Aykroyd (Pearl Harbor), Thomas Gibson (Oczy szeroko zamknięte) i seksowna super modelka Jessica Paré zabiorą cię w podróż do uwodzicielskiego świata mody, w filmie opartym na niesamowitej powieści Denysa Arcanda (Love and Human Remains). Tina (Jessica Paré), trochę naiwna chłopczyca, nikomu nieznana zawodniczka hokeja na lodzie, zbiera się na odwagę i próbuje swoich sił w opanowanym przez drapieżne media świecie wybiegów i pokazów mody.

Jej droga do sławy i późniejszy upadek pokazane są przez obiektywy ciekawskich paparazzi, którzy śledzą ją dzień i noc. Całość wzbogacona jest komentarzami śliskiego menadżera Tiny (Thomas Gibson). Dziewczyna bez skrupułów uwodzi, wykorzystuje i porzuca kilku starszych od siebie mężczyzn. Wśród nich jest żonaty restaurator (Dan Aykroyd) i bezwzględny ambasador Kanady przy ONZ (Frank Langella).

Tina wznosząc się na wyżyny sławy ciągle podbija stawkę, a życie na końcu wystawia jej słony rachunek. Ona także musi zastanowić się nad tym pytaniem pozostawionym dotychczas bez odpowiedzi: Czy można być jednocześnie, pięknym, bogatym i sławnym i na dodatek jeszcze szczęśliwym?blog comments powered by Disqus