Zamach w Wilczym Szańcu

okładka
DVD Info

Format obrazu: 1.78:1, anamorficzny
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski (Dolby Digital 5.1), angielski (DTS-ES)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: 12 scen
Nośnik:jedna płyta DVD-9
Region: 2
Dystrybutor: IDG Poland S.A.

Dodatki

  • reklamy wydawcy, zwiastuny

Reżyseria: Jo Baier
Scenariusz: Jo Baier

Obsada:

Ulrich Tukur jako Henning v. Tresckow
Sebastian Koch jako Claus Graf Schenk v. Stauffenberg
Axel Milberg jako Friedrich Fromm

Rok 1944. Nazistowskie Niemcy chylą się ku upadkowi, jednak opętany przywódca Trzeciej Rzeszy nadal wysyła pociągi ludzi do obozów zagłady i kieruje na rzeź coraz młodszych poborowych. Grupa spiskowców wywodzących się z oficerów Wehrmachtu postanawia działać i zlikwidować Hitlera. Powstaje misterny plan zamachu i przejęcia władzy o kryptonimie "Walkiria". Przywódcą spiskowców jest pułkownik von Stauffenberg - inteligentny, odważny żołnierz, który wiarę w Führera stracił wraz z okiem i ręką podczas bitwy na afrykańskim froncie.
Efektowny, sfilmowany z rozmachem dramat wojenny. Opowieść o losach człowieka, który bez względu na cenę postanowił obalić nazistowski porządek. Wartka akcja, spektakularne sceny batalistyczne, dbałość o realia historyczne i doskonały Sebastian Koch w roli pułkownika Stauffenberga sprawiły, że film zdobył uznanie widzów i krytyków. Zamach w Wilczym Szańcu to jednak nie tylko porcja historii, lecz przede wszystkim opowieść trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller.


Autor recenzji dvd: Ariakan

Obraz

Obraz to istna manna z nieba, w każdej jaśniejszej scenie ziarno aż bije po oczach. Możliwe, że kompresja została przygotowana tak nieudolnie gdyż jest to wydanie dołączone do czasopisma. Choć nie powinno to mieć żadnego znaczenia, gdyż na płycie nie ma nic poza filmem.
Ocena: 3/5

Dźwięk

Do dźwięku nie mogę mieć większych zastrzeżeń. Bardzo ładnie i wyraźnie brzmi zarówno w oryginalnym niemieckim DD 5.1 jak i w DTS. A nawet w tych nielicznych scenach akcji głośniki efektowe mają coś do powiedzenia. Ścieżka z lektorem również poprawna.
Ocena: 4/5blog comments powered by Disqus