Bociany - Wydanie Blu-ray

okładka
Blu-ray Info
W sprzedaży od: 1 marca 2017

Dźwięk:angielski (DTS HD), węgierski (DTS HD), chorwacki (DTS HD), grecki (DTS HD), słoweński (DTS HD), rumuński (DTS HD), czeski (DTS HD), hebrajski (DTS HD), portugalski (DTS HD), polski dubbing (DTS HD), słowacki (DTS HD), estoński (DTS HD), litewski (DTS HD), łotewski (DTS HD), bułgarski (DTS HD), angielski dla niedosłyszących (DTS HD)
Języki napisów: bułgarskie, chorwackie, czeskie, estońskie, greckie, hebrajskie, litewskie, polskie, portugalskie, rumuńskie, słowackie, słoweńskie, węgierskie, łotewskie
Nośnik:jedna płyta Blu-ray
Dystrybutor: Galapagos Films

Dodatki

  • Bociany: przewodnik po rodzicielstwie - zupełnie nowa, przezabawna krótkometrażówka z Gołębiem Toadym
  • Mistrz: krótkometrażówka LEGO® Ninjago™
  • Teledysk do przebojowej piosenki Jasona Derulo " Kiss the Sky"
  • Sceny niewykorzystane w wersji kinowej i wiele więcej!

Reżyseria: Nicholas Stoller, Doug Sweetland
Scenariusz: Nicholas Stoller
Muzyka: Jeff Danna, Mychael Danna

Obsada:

Andy Samberg jako Junior (głos)
Kelsey Grammer jako Łowca (głos)
Katie Crown jako Tulip (głos)
Keegan-Michael Key jako Wilk (głos)
Jordan Peele jako Wilk (głos)
Danny Trejo jako Jasper (głos)
Jennifer Aniston jako pani Gardner (głos)
Ty Burrell jako pan Gardner (głos)

Dubbing:

Grzegorz Kwiecień jako Junior (głos)
Dominika Kluźniak jako Tulip (głos)
Joanna Brodzik jako Sarah (głos)
Paweł Wilczak jako Henry (głos)
Jacek Lenartowicz jako Hunter (głos)
Bernard Lewandowski jako Nate (głos)
Dariusz Błażejewski jako Lizus (głos)
Adam Ferency jako Wilk Alfa (głos)
Cezary Żak jako Wilk Beta (głos)

 

Dowiedz się więcej o wydaniu DVD!

 

Zwariowana podniebna opowieść o potędze przyjaźni i rodziny już na 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray 3D™, Blu-ray™ i DVD!

Do lotu, gotowi, start! Warner Bros. Home Entertainment prezentuje film Bociany – zakręconą przygodową animację w reżyserii Nicka Stollera i Douga Sweetlanda, która wzruszy i rozbawi do łez widzów w każdym wieku. Pełna humoru historia o sile przyjaźni, z bohaterami, których pokocha cała rodzina, zadebiutuje na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD już 1 marca

Skąd się biorą dzieci? Przynoszą je bociany… a w każdym razie kiedyś to robiły. Teraz zajmują się wyłącznie dostarczaniem przesyłek od światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior, jeden z najlepszych bocianich kurierów, pakuje się w niezłe tarapaty, gdy w przededniu awansu w jego łapy trafia „wyprodukowana” przez pomyłkę śliczna dziewczynka, którą trzeba dostarczyć rodzicom.  Do przypadkowego uruchomienia dawnej linii produkującej dzieci dochodzi na jego warcie, więc Junior nie ma wyjścia – musi dostarczyć przesyłkę pod właściwy adres, zanim jego szef dowie się o wpadce. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną mieszkającą na Bocianiej Górze, ambitny kurier wyrusza w zwariowaną podróż, dzięki której być może powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwe miejsce w świecie.

BOHATEROWIE

Junior
Zdeterminowany i szalenie ambitny bociani kurier, który marzy o awansowaniu w firmowej hierarchii. To przodownik pracy, który dokładnie wie, czego chce, i bez wytchnienia dąży do osiągnięcia swoich celów. Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie zarozumialca całkowicie skoncentrowanego na swojej karierze, jednak posiada niezaprzeczalny urok osobisty i w rzeczywistości ma wiele twarzy. Niezwykła przygoda pozwoli dostrzec Juniorowi, że poza pracą i karierą są w życiu dużo istotniejsze wartości, a najważniejszą z nich jest … rodzina.  

Tulip
Optymistycznie nastawiona do życia osiemnastoletnia Tulip jest jedynym człowiekiem mieszkającym na Bocianiej Górze. Osierocona dziewczyna dorastała w świecie stworzonym dla ptaków i nie zna innej rzeczywistości, jednak wciąż nie traci nadziei na odnalezienie rodziny. To niezwykle kreatywna osóbka, ze smykałką do majsterkowania. Konstruuje latające maszyny, ponieważ sama nie umie latać. Czasami sprawia wrażenie nieco roztrzepanej, jednak potrafi zadawać niezwykle mądre pytania, które wytrącają z równowagi Juniora i zmuszają go do refleksji nad samym sobą. Przesympatyczna płomiennoruda bohaterka odczuwa wielką potrzebę niesienia pomocy, niestety pragnienie to jest wprost proporcjonalne do ilości kłopotów, w jakie pakuje się za każdym razem, gdy się za coś zabierze. 

Nate Gardner 
Uroczy i bystry chłopiec o bujnej wyobraźni, jedyne dziecko kochających, lecz wyjątkowo zapracowanych rodziców. Czuje się osamotniony i marzy o młodszym braciszku, z którym mógłby się bawić. W końcu bierze sprawy w swoje ręce i wysyła zamówienie na Bocianią Górę.

Sarah i Henry Gardnerowie 
Rodzice Nate’a, właściciele agencji nieruchomości, bardzo kochają swojego synka i za wszelką cenę starają się zapewnić mu dostatnie życie. Mają serca na właściwym miejscu, jednak są zbyt zajęci pracą, by zauważyć, że stracili z oczu to, co naprawdę ważne.

Łowca
Można go opisać wieloma przymiotnikami, jednak żaden z nich nie będzie pozytywny. To najgorszy szef na świecie, prawdziwy megaloman, dla którego liczą się wyłącznie władza i pieniądze. Jest całkowicie skoncentrowany na maksymalizacji zysków i utrzymaniu pozycji lidera. Po przejęciu firmy dokonuje przebranżowienia i postanawia, że bociany zamiast dzieci będą dostarczać wyłącznie paczki kurierskie. Kładzie nacisk na wydajność i dyscyplinę, przy okazji terroryzując wszystkich dookoła.      

Wilk Alfa i Wilk Beta
Ten duet wykłóca się niemal o wszystko, włącznie z tym, kto powinien dowodzić watahą, jednak gdy sytuacja tego wymaga, wilki potrafią stworzyć ekipę, której nie sposób pokonać. Z miejsca zakochują się w napotkanym niemowlęciu. Pieszczotliwie nazywają je Pokraką i nie spuszczają z niego oka. Odkrywają, że największą radość sprawia im rozśmieszanie dziewczynki.

Lizus
Gołąb Lizus to niepozorne chucherko z wiecznie zsuwającym się z głowy tupecikiem. Pozbawiony awansu na stanowisko kierownicze, które obiecano Juniorowi, próbuje znaleźć haka na swojego rywala i donieść na niego szefowi. Skrycie marzy o tym, by zarządzać Bocianią Górą, i posunie się do wszystkiego, by osiągnąć swój cel. To wzorcowy potakiwacz. Jest bardzo ambitny, ale jednocześnie chce być lubiany, dlatego zgadza się ze wszystkim, co mówią inni, nawet jeśli stoi to w sprzeczności z dopiero co wygłoszonym przez niego poglądem. 

Jasper
Ogromny stary bocian, który pamięta jeszcze czasy, gdy bociany zajmowały się wyłącznie dostarczaniem dzieci, a nie smartfonów czy kubków do kawy. Trzyma się na uboczu, jednak bacznie przygląda się działaniom Juniora. To skomplikowany bohater, o osobowości pełnej niuansów.  
 

CO DWIE GŁOWY…

W przypadku produkcji kinowej, w której strona wizualna historii musi być tak samo zajmująca jak jej fabuła i motywy przewodnie, doskonałym wyjściem okazało się połączenie umiejętności uznanego autora scenariuszy komediowych i reżysera filmów z serii Sąsiedzi i Muppety — Nicka Stollera — oraz speca od najnowocześniejszych technologii animacji cyfrowej — Douga Sweetlanda, który ma na swoim koncie filmy animowane takie jak Toy StoryGdzie jest Nemo i Auta. Duet ten, świadomy wzajemnych dokonań i reputacji, z przyjemnością nawiązał współpracę. Stoller jest ponadto autorem scenariusza do filmu Bociany i odpowiada za jego produkcję wraz z Bradem Lewisem — kolejnym weteranem w branży, który ma w swoim dorobku m.in. animacje Mrówka Z i nagrodzonego Oscarem Ratatuja.
 

SZTUKA IMPROWIZACJI

Nick Stoller jest zwolennikiem swobodnego interpretowania scenariuszy i przy realizacji Bocianów zastosował owo nietypowe dla animacji podejście, uzyskując tym samym zaskakująco oryginalne efekty. Gdy tylko było to możliwe, łączył aktorów w grupy lub pary i zachęcał ich do spontanicznych interakcji, dyskusji i przekomarzanek oraz poszukiwania w materiale nowych możliwości.

– Potrafię bardzo ciężko pracować nad scenariuszem i poprawiać go mnóstwo razy, ale gdy kręcę film, i tak często zauważam elementy komediowe dopiero na planie filmowym – wyjaśnia Stoller. Taka improwizacja zdała egzamin szczególnie w przypadku najważniejszego filmowego duetu, czyli Juniora i Tulip. Ich ewoluująca relacja stanowi główny wątek całej historii, a początkowo każda wymiana zdań między nimi przeradza się w pełną humoru sprzeczkę.

– Mieliśmy do dyspozycji zespół rysowników, którzy na bieżąco rozrysowywali storyboardy – kontynuuje Stoller. – Pytali nas: „A jeśli zrobimy coś takiego? Albo coś takiego?”. W końcu zrodził się z tego ogromny, naturalny proces twórczy, w ramach którego dział artystyczny zgłaszał własne sugestie, nasz montażysta, John Venzon – własne, a ja z Dougiem proponowaliśmy swoje pomysły. Jestem zdania, że proces kręcenia filmu opiera się na współpracy, szczególnie w przypadku komedii.

Jednak improwizacja czasami bywała utrudniona. Gdy względy czasowe, inne zobowiązania i długi okres powstawania animacji nie pozwalały na nagrywanie w grupach, aktorzy po prostu płynęli z prądem. – Nick zrobił wszystko, co w jego mocy, aby dać aktorom możliwość improwizacji. Jednym z ciekawych aspektów tego procesu był fakt, że niektóre nagrania realizowano jednocześnie po dwóch stronach kontynentu. Ja byłem w Los Angeles, a on w Nowym Jorku. Widzieliśmy się na monitorach i dzięki temu mogliśmy na siebie reagować, bo to było ważne. Jednak kilka razy zdarzyło się niewielkie opóźnienie, może dwie sekundy, i właśnie to stanowiło dla nas największe wyzwanie: wymyślić, w jaki sposób skoordynować opóźnienie – wspomina Jordan Peele, który w filmie wcielił się w Wilka Beta. 


 

WARSTWA WIZUALNA

Podczas gdy rezyser skupił się na roli scenarzysty i prowadzeniu aktorów, warstwą wizualną filmu zaopiekował się bardziej doświadczony w tej dziedzinie Doug Sweetland.

Jak podkreśla Sweetland, wizualna strona obrazu musiała być równie zabawna, co sama opowieść, więc filmowcy popuścili nieco wodze fantazji. W efekcie krajobrazy pokazane w filmie niewiele mają wspólnego z przeciętnym widokiem z okna. – Główny wątek tej historii jest na tyle rozbudowany, że przyjęcie realistycznej konwencji działałoby na szkodę filmu. Całe otoczenie musiało być podporządkowane bohaterom i atmosferze opowieści, zatem wszystko powinno cechować szalone tempo. To dlatego grafika przypomina kreskówkę i jest nieskomplikowana – wyjaśnia. – Chodziło bardziej o uchwycenie nastroju i ekspresyjnego charakteru filmu.

Scenograf Paul Lasaine zauważa, że filmowa rzeczywistość jest celowo wystylizowana. Wiernie odwzorowuje działanie światła czy grawitacji, jednak kształty są wyolbrzymione i zniekształcone, by stały się ciekawsze. – Animowane postaci często są nieproporcjonalne. Na przykład Tulip ma bardzo długie nogi, więc musieliśmy brać to pod uwagę, projektując wszystko, na czym miała usiąść.

Etap produkcji trwał mniej więcej cztery lata. SweetlandLewis Lasaine w dużej mierze nadzorowali warstwę wizualną i nastrój filmu, paletę kolorów oraz oświetlenie i dawali wytyczne niezliczonym artystom-grafikom, w tym specjaliście od efektów wizualnych Davidowi Alexandrowi Smithowi z Sony Pictures Imageworks oraz operatorowi Simonowi Dunsdonowi
 

WYDANIE BLU-RAY 3D™, BLU-RAY™ I DVD - DODATKI

Bociany, zwariowana opowieść o perypetiach ambitnego bocianiego kuriera pojawi się na 4K Ultra HD Blu-ray™, Blu-ray 3D™,Blu-ray™ i DVD w ofercie Galapagos już 1 marca! Na płytach znajdą się również atrakcyjne materiały dodatkowe:

Wydanie 4K Ultra HD Blu-ray™,  Blu-ray 3D™ i Blu-ray™

  • Bociany: przewodnik po rodzicielstwie - przezabawna krótkometrażówka z Gołębiem Toadym

  • Mistrz: krótkometrażówka LEGO® NINJAGO™

  • Teledysk do przebojowej piosenki Jasona Deruli „Kiss The Sky”

  • Sceny niewykorzystane w wersji kinowej i wiele więcej

 

 blog comments powered by Disqus