Oblężeni

okładka
DVD Info

Format obrazu: 4:3
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zwiastuny
  • zapowiedzi

Reżyseria: Jeff Burr
Scenariusz: Jeff Burr
Muzyka: Michael Convertino
Zdjęcia: Viorel Sergovici

Obsada:

Ryan Francis jako Losey
Scott MacDonald jako Deming
David Warner jako Deacon
Linda Thorson jako Maria
Andrei Dumitrescu jako Andrei
Nelu Dinu jako Nelu
Ion Bechet jako Sierżant
Liliana Perepelicinic jako Anna

Dwóch amerykańskich żołnierzy i kilku cywili kontra oddział rozwścieczonych Niemców…Ich jedyną szansą przetrwania jest schronienie się pod osłoną nocy…Dzielnie odpierając zajadły atak wroga czują że siły Niemców są zbyt liczne. Film pełen dramatyzmu na podstawie nieznanego epizodu z II Wojny Światowej.


Autor recenzji dvd: Marek Ambroziński

Obraz

Ostry i przyjemny w odbiorze. Nawet nocne starcia w zakamarkach opuszczonego hotelu zostały pokazane w sposób przejrzysty i nie trzeba domyślać się przebiegu akcja po ruchu ciemnych sylwetek.
Ocena: 5/5

Dźwięk

Oryginalny Dolby Digital 5.1 wypada bardzo dobrze. Odgłosy wystrzałów nie ranią uszu, muzyka dobrze wkomponowana w tło obrazu. Niestety wersja z lektorem wypada dużo gorzej. Chociaż osoba podkładająca głos dość dobrze wczuwa się w wymawiane kwestie, ma po prostu nieprzyjemny głos, który psuje klimat filmu.
Ocena: 3.5/5

Dodatki

W tym przypadku Monolith Video nie rozpieszcza widza. Poza filmem na płycie znalazł się jedynie zwiastun i trailery. Trzeba jednak przyznać, że tych drugich jest naprawdę duży wybór; otrzymujemy kolekcję aż siedemnastu zapowiedzi. Nie zmienia to faktu, że dodatki z pewnością nie są mocną stroną wydania.
Ocena: 2/5

Podsumowanie

Takie wydanie filmu można uznać jedynie za poprawne. Wydawca nie wysilił się, żeby uprzyjemnić widzowi obejrzenie „Oblężonych”, ale również nie zepsuł efektu, jaki wywołuje film. Produkt jest więc warty uwagi, oczywiście pod warunkiem, że przeoczy się możliwość włączenia lektora i zadowoli wersją z napisami.
Ocena: 3.5/5blog comments powered by Disqus