W odwecie

okładka
DVD Info
W wypożyczalni od: 26 listopada 2007

Format obrazu: 1.78:1
Dźwięk:angielski (Dolby Digital 5.1), polski lektor (Dolby Digital 5.1)
Język napisów: polski
Język menu: polski
Dostęp do: scen
Region: 2
Dystrybutor: Monolith Video

Dodatki

  • zwiastun
  • zapowiedzi

Reżyseria: Dan Reed
Scenariusz: Dan Reed
Muzyka: Ilan Eshkeri
Zdjęcia: Chris Seager

Obsada:

Danny Dyer jako Adam
Gillian Anderson jako Alice
Adam Rayner jako Jago
Antony Byrne jako Misha

Podczas powrotu z odbywającego się na prowincji przyjęcia Alice (Gillian Anderson) i Adam (Danny Dyer) zostają napadnięci przez grupę nieznanych mężczyzn, którzy chłopaka brutalnie biją, a kobietę gwałcą. Traumatyczne doświadczenia, niczym krwawe rany, zdają się nie goić. Pogłębiająca się depresja obojga sprawia, iż odcinają się od świata i otaczających ich ludzi. Gdy pewnego dnia na drodze bohaterów staje jeden z napastników, oboje postanawiają się zemścić. Wkrótce potem przekonują się, iż granica między byciem ofiarą a byciem oprawcą jest niezwykle cienka.


Autor recenzji dvd: aDiego

Obraz


Z jednej strony „W odwecie” charakteryzuje się obrazem o bardzo dobrym nasyceniu barw, gdzie plenery są mniej soczyste, ale za to wnętrza biją zdecydowanym ciepłem. Również poprawnie oddano czerń i biel, które nie odbiegają od standardów - są czyste, bez żadnych zakłóceń. Do kolorystyki nie można mieć po prostu zastrzeżeń. Gorzej jest z ostrością, która potrafi gubić się już na pierwszym planie. Przez to obraz wydaje się niewystarczająco wyraźny. Również mogłoby być mniej ziarna, które jest widoczne nawet w statycznych ujęciach, a co dopiero w bardziej dynamicznych scenach. W sumie obraz poprawny, mógłby być jednak lepszy.

Ocena: 4/5

Dźwięk


Oryginalna ścieżka audio brzmi wyraźnie i czysto. Dialogi zostały nagrane w centrum, ale boki odzywają się przy okazji mniejszych i większych efektów dźwiękowych. Subwoofer też ma co robić, odzywa się w bardziej dynamicznych momentach. „W odwecie” unika raczej fajerwerków, więc i dźwięk nie jest „wypasiony”. Mimo to bardzo poprawnie go oddano, podobnie jak w wersji z polskim lektorem.

Ocena: 4/5

Dodatki


W dodatkach tylko marnej jakości zwiastun oraz zapowiedzi dystrybutora (czyli de facto kolejne zwiastuny). Słabiutko...

Ocena: 1/5

Podsumowanie


„W odwecie” na DVD jest poprawne. Nie wyróżnia się, ale też nie rozczarowuje. Ot – przeciętny film w dobrym, cyfrowym wydaniu. To cieszy, bo nie raz zdarza się dystrybutorowi „skopać” słabe kino... Szkoda, że dodatków mniej niż jak na lekarstwo.

Ocena: 3/5blog comments powered by Disqus